Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Rozstrzygnięcie konkursu pt. “Jesienny pejzaż wsi”

Powołana przez Dyrektora MWM w Sierpcu Komisja Konkursowa w dniu 12 listopada 2014r. dokonała oceny prac zgłoszonych na konkurs plastyczny pt. „Jesienny pejzaż wsi” -  III edycja dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie netto 9970 zł.

Warunkiem udziału w konkursie było:

1)      Samodzielne wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej jesienny pejzaż wsi mazowieckiej przełomu XIX i XX w. prezentowanej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (budynki otoczone roślinnością, pola uprawne, warzywniki, sady, ogródki kwiatowe, wybrany fragment parku dworskiego, lasu grądowego, prace polowe i ogrodnicze z wykorzystaniem dawnych narzędzi i maszyn);

2)      Wykonanie pracy na papierze (gramatura 80—160g/m2) lub kartonie (gramatura 160—250g/m2) formatu A3, w jednej z 3 technik plastycznych: rysunek (kredki, pastele), malowanka, kolaż;

3)      Opatrzenie pracy opisem zawierającymi dane osobowe autora;

4)      Dostarczenie pracy w terminie do 4 listopada 2014r. do siedziby MWM w Sierpcu.

 

Na konkurs wpłynęło 1006 prac zgłoszonych przez 133 instytucje kulturalne i oświatowe województwa mazowieckiego, w tym:

  • 923 zgodnych z Regulaminem konkursu:

1. Rysunek:

Wiek:  10 – 11 lat – 147 prac
Wiek:  12 – 13 lat – 252 prace
Wiek:  14 – 16 lat – 121 prac

2. Malowanka:

Wiek:  10 – 11 lat – 112 prac
Wiek:  12 – 13 lat – 99 prac
Wiek:  14 – 16 lat – 73 prace

3. Kolaż:

Wiek:  10 – 11 lat – 90 prac

Wiek:  12 – 13 lat – 79 prac

Wiek: 14 – 16 lat – 33 prace

  • 83 prace niezgodne z Regulaminem konkursu.

 Komisja Konkursowa oceniła prace zgodne z Regulaminem konkursu według następujących kryteriów:

  • wierność odtworzenia pejzażu ekspozycji skansenowskiej w Muzeum Wsi Mazowieckiej

w Sierpcu

  • ukazanie bogactwa jesiennych barw ekspozycji przyrodniczej
  • walory artystyczne i estetyka wykonania pracy
  • trwałość pracy

Dla laureatów przewidziano nagrody rzeczowe:

Miejsce

Rodzaj nagrody


I miejsce

Wieża Mikro CD SAMSUNG

 

II miejsce

Namiot MCKINLEY + śpiwórMCKINLEY

 

III miejsce

Plecak turystyczny JACK WOLFSKIN

 

Wyróżnienie

Plecak sportowy THE NORTH FACE+ okulary basenowe SPEEDO

 

 

LISTA LAUREATÓW KONKURSU

1.   Kategoria: rysunek:

  • Wiek:  10 -11 lat

I miejsce         Oracz Natalia Szkoła Podstawowa w Nadarzynie

II miejsce        Gubała Remigiusz Wyszkowski Ośrodek Kultury HUTNIK

III miejsce       Wysokińska Jagoda Gminny Ośrodek Kultury w Wildze

Wyróżnienie   Majewska Maja Zespól Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

 

  • Wiek: 12 – 13 lat

I miejsce         Ducki Bartłomiej Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

II miejsce        Gajcy Emilia Szkoła Podstawowa w Postoliskach

III miejsce       Bafeltowska Aleksandra Szkoła Podstawowa w Goławicach Pierwszych

Wyróżnienie   Wodecki Wiktor Marcin Szkoła Podstawowa w Mochowie

 

  • Wiek: 14 – 16 lat

I miejsce         Kołodziejczyk Aleksandra Zespół Szkól Publicznych nr 4 w Żyrardowie

II miejsce        Maszerowski Dawid Gimnazjum w Borkowie Kościelnym

III miejsce       Janowski Aleksander Gimnazjum w Skórcu

 Wyróżnienie Muratow Natalia Zespól Szkół Gimnazjum w Siecieniu

 

  2. Kategoria malowanka:

  • Wiek:  10-11 lat  

I miejsce         Spychała Maja Pracownia Murillo Art.&Design Mińsk Mazowiecki

II miejsce        Dołasiński Jakub Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu

III miejsce       Sosnowska Wiktoria Szkoła Podstawowa w Szczutowie

Wyróżnienie   Radziewicz Lena Wyszkowski Ośrodek Kultury HUTNIK

 

  • Wiek: 12 – 13 lat

I miejsce         Ślepowrońska Natalia Szkoła Podstawowa w Goławicach Pierwszych

II miejsce        Jędrzejewski Michał Gimnazjum nr 3 w Ciechanowie

III miejsce       Orliński Adam Szkoła Podstawowa nr 2 w Sochaczewie

Wyróżnienie   Dymecka Sylwia Wyszkowski Ośrodek Kultury HUTNIK

 

  • Wiek: 14 – 16 lat

I miejsce         Rosłoniec Natalia Publiczne Gimnazjum w Kołbieli

II miejsce        Kotasiak Paulina Publiczne Gimnazjum nr 7 w Żyrardowie

III miejsce       Krasieńko Maria Gimnazjum w Jadowie

Wyróżnienie   Kroner Aleksandra Pracownia Murillo Art.&Design Mińsk Mazowiecki

 

3. Kategoria kolaż:

  • Wiek:  10-11 lat

I miejsce         Jankowska Zuzanna Zespól Szkół w Starym Gralewie

II miejsce        Zielińska Marta Szkoła Podstawowa w Szczutowie

III miejsce       Brzezińska Aleksandra  Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Bartnikach

Wyróżnienie   Szymańczak Bartosz Zespól Szkół w Baranowie

 

  • Wiek: 12 – 13 lat

I miejsce         Kucharska Weronika Zespól Szkół w Starym Gralewie

II miejsce        Kamińska Wiktoria Zespól Placówek Oświatowych nr 1 Szkoła Podstawowa nr 1  w Mławie

III miejsce       Łucka Amelia Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gielniowie

Wyróżnienie   Prószyńska Zuzanna I Niepubliczne Gimnazjum w Sierpcu

 

  • Wiek: 14 – 16 lat

I miejsce         Liberadzka Ewelina Zespól Szkół w Starym Gralewie

II miejsce        Kucharski Patryk  Zespół Szkół w Starym Gralewie

III miejsce       Mikołajczuk Kamil Gimnazjum w Skórcu

Wyróżnienie   Grabowska Zuzanna Salezjańskie Gimnazjum w Legionowie

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie prac w skansenie

(ul. Narutowicza 64,09-200 Sierpc) w terminie 15.11.2014r. – 28.02.2015r.

 Patroni medialni