Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Wyniki konkursu plastycznego “Barwy natury, barwy wsi. Ochrona rodzimych gatunków roślin w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu”
 
 
 
 
Szanowni Państwo, oto wyniki konkursu “Barwy natury, barwy wsi. Ochrona rodzimych gatunków roślin w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu”, który odbył się w naszym muzeum 9 czerwca 2017r.:
 
KATEGORIA RYSUNEK WYKONANY KREDKĄ:
Pejzaż:
• Wiek: 6-7 lat
I miejsce – Kira Sychyk, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gójsku
II miejsce – Maja Keńska, Szkoła Podstawowa w Lipowcu Kościelnym
III miejsce – Karolina Gołębiewska, Szkoła Podstawowa w Lipowcu Kościelnym
 
• Wiek 8-9 lat
I miejsce – Daria Bartkowska, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu
II miejsce – Nina Górzyńska, Szkoła Podstawowa w Bledzewie
III miejsce – Oliwier Lewkowicz, Szkoła Podstawowa nr 110 w Warszawie
 
• Wiek 10-11 lat
I miejsce – Zuzanna Stańczak, Szkoła Podstawowa w Nowym Kamieniu
II miejsce – Łukasz Borucki, Szkoła Podstawowa w Bledzewie
III miejsce – Bartosz Rakoski, Szkoła Podstawowa nr 2 w Płońsku
 
• Wiek 12-13 lat
I miejsce – Marcin Makowski, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gójsku
II miejsce – Magdalena Okońska, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gójsku
III miejsce – Bartosz Lewandowski, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gójsku
 
Ochrona przyrody:
• Wiek: 6-7 lat
I miejsce – Weronika Chojnacka, Szkoła Podstawowa w Bledzewie
II miejsce – Martyna Sosnowska, Szkoła Podstawowa w Szczutowie
III miejsce – Maryla Stasiak, Szkoła Podstawowa w Szczutowie
 
• Wiek 8-9 lat
I miejsce – Zuzanna Okonkowska, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gójsku
II miejsce – Oliwia Kłobukowska, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gójsku
III miejsce – Julia Olszewska, Szkoła Podstawowa w Bledzewie
 
• Wiek 10-11 lat
I miejsce – Oskar Szałkucki, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gójsku
II miejsce – Oliwia Szczerbiak, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gójsku
III miejsce – Dorota Wiśniewska, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gójsku
 
• Wiek 12-13 lat
I miejsce – Ewelina Wąsicka, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gójsku
II miejsce – Wiktoria Sadowska Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gójsku
III miejsce – Kinga Chojnacka, Szkoła Podstawowa w Bledzewie
 
KATEGORIA RYSUNEK WYKONANY PASTELAMI:
Pejzaż:
• Wiek: 6-7 lat
I miejsce – Oliwia Filant, Miejskie Przedszkole nr 3 w Sierpcu
II miejsce – Michał Piasecki, Miejskie Przedszkole nr 3 w Sierpcu
III miejsce – Piotr Staniaszek, Szkoła Podstawowa w Kapturach
 
• Wiek 8-9 lat
I miejsce – Maja Topolewska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
II miejsce – Karolina Tomaszewska, Szkoła Podstawowa w Mochowie
III miejsce – Franciszek Kaźmierowski, Szkoła Podstawowa nr 29 w Warszawie
 
• Wiek 10-11 lat
I miejsce – Wiktoria Zdrojewska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
II miejsce – Zofia Szablewska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
III miejsce – Natalia Chęcińska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
 
• Wiek 12-13 lat
I miejsce – Oskar Piechowicz, Szkoła Podstawowa nr 218 w Warszawie
II miejsce – Mateusz Wypych, Szkoła Podstawowa nr 163 w Warszawie
III miejsce – Nikola Wiśniewska, Szkoła Podstawowa w Mochowie
 
Ochrona przyrody:
• Wiek: 6-7 lat
I miejsce – Barbara Piwańska, Zespół Szkół w Koziebrodach
II miejsce – Zuzanna Witkowska, Szkoła Podstawowa w Mochowie
III miejsce – Julia Linowska, Miejskie Przedszkole nr 3 w Sierpcu
 
• Wiek 8-9 lat
I miejsce – Krystian Kobuszewski, Zespół Szkół w Koziebrodach
II miejsce – Julia Plebaniak, Zespół Szkół w Drobinie
III miejsce – Kajetan Lisicki, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
 
• Wiek 10-11 lat
I miejsce – Marta Watkowska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
II miejsce – Maria Szczypa, Zespół Szkół w Koziebrodach
III miejsce – Hubert Woliński, Szkoła Podstawowa w Mochowie
 
• Wiek 12-13 lat
I miejsce – Natalia Dobrzyńska, Zespół Szkół w Koziebrodach
II miejsce – Julia Sulińska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
III miejsce – Wiktoria Iwaniuk, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
 

Organizacja konkursu „Barwy natury, barwy wsi. Ochrona rodzimych gatunków roślin w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu” dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11.520,00 zł. Kwota dotacji została przeznaczona na organizacje konkursu i zakup 48 nagród dla laureatów konkursu (od I do III miejsca), w postaci sprzętu komputerowego i RTV.

 
Wszystkim laureatom gratulujemy. Zwycięskie prace będzie można już niebawem podziwiać na wystawie pokonkursowej na terenie Muzeum.