Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
“Barwy natury, barwy wsi.”

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. “Barwy natury, barwy wsi. Ochrona rodzimych gatunków roślin w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu”. 

Przepełniona bogactwem barw malownicza wieś mazowiecka była inspiracją oraz źródłem natchnienia dla wielu artystów. Aby umożliwić rozwój talentu tym najmłodszym, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zorganizowało konkurs plastyczny pt.„Barwy natury, barwy wsi. Ochrona rodzimych gatunków roślin w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu”.

Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 5-13 lat (przedszkole, szkoła podstawowa) z terenu Mazowsza. Odbył się na terenie ekspozycji muzealnej w dniu 19.06.2015r.

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej (przy pomocy kredek lub pasteli) w jednej z dwóch kategorii tematycznych: pejzaż przedstawiający wybrany fragment ekspozycji Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu ze szczególnym uwzględnieniem ekspozycji przyrodniczej (budynki otoczone roślinnością, pola uprawne, warzywniki, sady, ogródki kwiatowe, wybrany fragment parku dworskiego lub lasu grądowego, itp); ochrona środowiska – zachowania, działania mające na celu ochronę ekspozycji przyrodniczej. Na wykonanie pracy formatu A3 uczestnicy mieli  120 minut.  Przyznano aż 48 nagród rzeczowych w 2 kategoriach tematycznych: pejzaż, ochrona przyrody oraz dwóch kategoriach technicznych: rysunek wykonany kredką i rysunek wykonany pastelą  oraz 4 grupach wiekowych (5–6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat, 11-13 lat). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 19.06.2015r.

 

Lista Laureatów konkursu

KATEGORIA:  RYSUNEK WYKONANY KREDKAMI

 Pejzaż

  • 5 – 6 lat

I miejsce (Tablet MANTA)

Maja Lejman -  Szkoła Podstawowa w  Sudragach

  • 7-8 lat

I miejsce (Tablet MANTA)

 Jakub Wojtas  – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu

II miejsce (Aparat cyfrowy NIKON COOLPIX)

 Weronika Sosnowska -  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu

 III  miejsce (Odtwarzacz mp 3 MANTA, słuchawki NATEC EAGLE)

 Klaudia Bartlewska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu

  • 9-10 lat

I miejsce (Tablet MANTA)

Wiktoria Michalska -  Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu.

II miejsce (Aparat cyfrowy NIKON COOLPIX)

Wiktoria Stołowska -  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu

III  miejsce (Odtwarzacz mp 3 MANTA, słuchawki NATEC EAGLE)

Lena Jaworska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu

  • 11-13 lat – brak prac

Ochrona przyrody

  • 5 – 6 lat

I miejsce (Tablet MANTA)

Weronika Wegrzyn – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieżuniu

II miejsce (Aparat cyfrowy NIKON COOLPIX)

Weronika Antoszek – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu

 II miejsce (Aparat cyfrowy NIKON COOLPIX)

Olga Sugiera – Szkoła Podstawowa w Szczutowie

 II miejsce (Aparat cyfrowy NIKON COOLPIX)

 Wiktoria Ulicka – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu

 III  miejsce (Odtwarzacz mp 3 MANTA, słuchawki NATEC EAGLE)

Gabriela Chrześcijańska -  Szkoła Podstawowa w Sudragach

III  miejsce (Odtwarzacz mp 3 MANTA, słuchawki NATEC EAGLE)

Anna Tyburska – Miejskie Przedszkole nr 4 w Sierpcu

III  miejsce (Odtwarzacz mp 3 MANTA, słuchawki NATEC EAGLE)

Wanda Stasiak -  Szkoła Podstawowa w Szczutowie

  • 7-8 lat

 I miejsce (Tablet MANTA)

 Nikola Węgrzyn -  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieżuniu

II miejsce (Aparat cyfrowy NIKON COOLPIX)

Maja Topolewska – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu

 III  miejsce (Odtwarzacz mp 3 MANTA, słuchawki NATEC EAGLE)

Jakub Pacek – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu

  • 9-10 lat

I miejsce (Tablet MANTA)

Paweł Bielski – Szkoła Podstawowa w Szczutowie

II miejsce (Aparat cyfrowy NIKON COOLPIX)

Kacper Ciastek….. Szkoła Podstawowa w Szczutowie……..

III  miejsce (Odtwarzacz mp 3 MANTA, słuchawki NATEC EAGLE)

Szymon Sikorski – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu ……………………..

  • 11-13 lat

I miejsce (Tablet MANTA)

Julia Jankowska – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu

II miejsce (Aparat cyfrowy NIKON COOLPIX)

Wiktoria Sosnowska – Szkoła Podstawowa w Szczutowie

III  miejsce (Odtwarzacz mp 3 MANTA, słuchawki NATEC EAGLE)

Martyna Strześniewska-  Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu

 

 

 KATEGORIA:  RYSUNEK WYKONANY PASTELAMI

 

  Pejzaż

  • 5 – 6 lat

I miejsce (Tablet MANTA)

 Zosia Szynkiewicz -  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieżuniu

 III  miejsce (Odtwarzacz mp 3 MANTA, słuchawki NATEC EAGLE)

 Antoni Keków – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu

  • 7-8 lat

 

I miejsce (Tablet MANTA)

 Dominik Ciarciński -  Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu

II miejsce (Aparat cyfrowy NIKON COOLPIX)

 Łukasz Madej – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu

III  miejsce (Odtwarzacz mp 3 MANTA, słuchawki NATEC EAGLE)

 Martyna Wiśniewska -  Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu

  • 9-10 lat

I miejsce (Tablet MANTA)

  Kinga Skowrońska – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu

II miejsce (Aparat cyfrowy NIKON COOLPIX)

 Olaf Wiśniewski – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu

  III  miejsce (Odtwarzacz mp 3 MANTA, słuchawki NATEC EAGLE)

 Zofia Ptaszyńska-  Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu

  • 11-13 lat

I miejsce (Tablet MANTA)

 Angelika Jaglińska -  Szkoła Podstawowa w Sudragach

I miejsce (Tablet MANTA)

Marta Kempkowska – Miejsko-Gminny Ośrodek kultury w Bieżuniu

II miejsce (Aparat cyfrowy NIKON COOLPIX)

Zuzia Pachniewska – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieżuniu

II miejsce (Aparat cyfrowy NIKON COOLPIX)

Dariusz Witkowski -  Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

III  miejsce (Odtwarzacz mp 3 MANTA, słuchawki NATEC EAGLE)

 Wiktoria Moskal -  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieżuniu

III  miejsce (Odtwarzacz mp 3 MANTA, słuchawki NATEC EAGLE)

 Kinga Okońska -  Szkoła Podstawowa w Sudragach

 

  Ochrona przyrody

  • 5 – 6 lat

I miejsce (Tablet MANTA)

 Gabriela Ostrowska – Szkoła Podstawowa w Sudragach

II miejsce (Aparat cyfrowy NIKON COOLPIX)

Gabriela Okońska – Szkoła Podstawowa w Sudragach

  • 7-8 lat

I miejsce (Tablet MANTA)

 Natalia Żołnowska – Szkoła Podstawowa w Sudragach

II miejsce (Aparat cyfrowy NIKON COOLPIX)

 Nikola Staniszewska -  Szkoła Podstawowa w Sudragach

 III  miejsce (Odtwarzacz mp 3 MANTA, słuchawki NATEC EAGLE)

Zuzanna Lewińska – Szkoła Podstawowa w Sudragach

  • 9-10 lat

I miejsce (Tablet MANTA)

  Kacper Jankowski -  Szkoła Podstawowa w Sudragach

II miejsce (Aparat cyfrowy NIKON COOLPIX)

 Michał Kozłowski -  Szkoła Podstawowa w Sudragach

 III  miejsce (Odtwarzacz mp 3 MANTA, słuchawki NATEC EAGLE)

 Nikola Taborek – Szkoła Podstawowa w Sudragach

  • 11-13 lat

I miejsce (Tablet MANTA)

  Jakub Skrobiński – Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym

II miejsce (Aparat cyfrowy NIKON COOLPIX)

 Mateusz Mirzejewski – Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym

 III  miejsce (Odtwarzacz mp 3 MANTA, słuchawki NATEC EAGLE)

 Wiktoria Karpińska -  Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym

 

NAGRODY POCIESZENIA

Wydawnictwo „Obrazkowa encyklopedia dla dzieci EKOLOGIA”

  1. Nikodem Murawski – Szkoła Podstawowa w Szczutowie
  2. Amelia Liszewska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu
  3. Maciej Siekiera – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu
  4. Zuzanna Kilanowska – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
  5. Barbara Dąbrowska – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
  6. Paweł Krempic – Szkoła Podstawowa w Sudragach
  7. Kacper Biliński- Szkoła Podstawowa w Szczutowie
  8. Iza Szablewska – Szkoła Podstawowa w Szczutowie
  9. Emilia Szymaniak – Szkoła Podstawowa w Szczutowie
  10. Martyna Jęczarek – Szkoła Podstawowa w Sudragach
  11. Daniel Sobczak – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
  12. Natalia Niesiołowska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu
  13. Julia Ocicka – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu
  14. Kamila Osiecka -  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu
  15. Patrycja Rakowska – Szkoła Podstawowa w Sudragach
  16. Angelika Paprocka – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu
  17. Magdalena Prószynska – I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu
  18. Patrycja Gąsiorowska – Szkoła Podstawowa w Szczutowie
  19. Marta Watkowska – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
  20. Jan Kościelski – Szkoła Podstawowa w Szczutowie
  21. Mikołaj Piankowski – Szkoła Podstawowa w Sudragach
  22. Alicja Sulkowska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu
  23. Sebastian Kaźmierczak – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu
  24. Weronika Michalska – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu
  25. Natalia Kordulasińska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu
  26. Dominik Cachowski – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
  27. Magdalena Jeżewska – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
  28. Karolina Taborek – Szkoła Podstawowa w Sudragach
  29. Mateusz Doliwa – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu
  30. Mateusz Oziembło – Szkoła Podstawowa w Śmiłowie

 

Pastele PENTEL 36 kolorów

  1. Natalia Sobieszek – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
  2. Marta Zielińska – Szkoła Podstawowa w Szczutowie
  3. Martyna Gutfrańska – Szkoła Podstawowa w Szczutowie
  4. Adrian Mukon – Szkoła Podstawowa w Szczutowie
  5. Alicja Goc – Szkoła Podstawowa w Śmiłowie
  6. Mateusz Kotecki- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
  7. Piotr Grzembski- Szkoła Podstawowa w Szczutowie
  8. Karolina Puszcz – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
  9. Alicja Rygalska- Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieżuniu
  10. Natalia Manc  - Szkoła Podstawowa w Sudragach
  11. Agata Majorkowska – Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym
  12. Monika Janczarek – Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym
  13. Michał Skorupski – Szkoła Podstawowa w Sudragach
  14. Igor Zalewski – Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym
  15. Malwina Skrzynska – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
  16. Milena Bieńkowska – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
  17. Oliwia Ostrowska – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
  18. Szymon Jankowski – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
  19. Paula Sdłakowska- Szkoła Podstawowa w Szczutowie
  20. Julia Polowiec – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
  21. Nadia Gajtkowska – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
  22. Agata Kluczewska – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
  23. Natalia Łubinska- Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieżuniu
  24. Aleksandra Sosińska- Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym
  25. Dominika Sobocińska- Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym
  26. Dominik Sławiński – Szkoła Podstawowa w Sudragach
  27. Natalia Kordulasińska – I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu
  28. Gabriela Ostrowska- Szkoła Podstawowa w Sudragach
  29. Anna Oziębło – Szkoła Podstawowa w Śmiłowie
  30. Marcel Brudnicki – Szkoła Podstawowa w Śmiłowie
  31. Kornel Lawendowski- Szkoła Podstawowa w Śmiłowie
  32. Zuzanna Przygoda – Szkoła Podstawowa w Śmiłowie
  33. Szymon Zimnawoda – Szkoła Podstawowa w Śmiłowie
  34. Natalia Sobczak – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu
  35. Oliwia Laskowska- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu
  36. Ania Kozak- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu
  37. Natalia Lejman – Szkoła Podstawowa w Sudragach
  38. Anna Nowicka – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
  39. Adam Czapliński- Szkoła Podstawowa w Sudragach
  40. Nadia Nychnerewicz – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu

Serdecznie gratulujemy !


Organizacja konkursu plastycznego BARWY NATURY, BARWY WSI oraz pokonkursowej wystawy prac V edycja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 9.600,00 zł.