Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Program TVN24

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odwiedziła niedawno ekipa programu „Polska na weekend 360” realizowanego dla TVN24. W każdym odcinku prowadzący, Jakub Porada i Aleksandra Janiec ruszają w Polskę, by poznawać najciekawsze i najpiękniejsze miejsca na mapie naszego kraju. Podpowiadają jak w sposób niebanalny zorganizować rodzinny weekend i prezentują sylwetki niezwykłych ludzi. Zdobywają też nowe umiejętności, podpatrując pracę twórców i rzemieślników. W tym celu wykorzystują wszelkie możliwe środki transportu. Podróżowali się już z pomocą rowerów, kajaków, konno, lokomotywą, saneczkami, samochodem terenowym, a nawet samolotem.

Tym razem w swojej wędrówce prowadzący dotarli na wieś mazowiecką sprzed 100 lat, by odkrywać zwyczaje związane z okresem Adwentu i Bożego Narodzenia. Aleksandra Janiec wspólnie z gospodyniami darła pierze na poduszki i pierzyny, a także uczyła się wykonywać ozdoby z bibuły oraz słomy, które potem ozdobiły choinkę. Jakub Porada również nie próżnował. W tym czasie przygotowywał snop zboża mający zapewnić urodzaj w kolejnym roku i poznawał obrzędy oraz wróżby związane z wieczerzą wigilijną. Swój pobyt w skansenie zakończyli we dworze ziemiańskim, przy zastawionym do posiłku świątecznego stole. Na trasie ekipy programu znalazł się także Płock. Podziwiali najciekawsze zabytki miasta i odwiedzili Muzeum Mazowieckie, by zwiedzić ekspozycję dotyczącą secesji oraz sztuki Młodej Polski.

O tym co jeszcze zobaczyli prowadzący podczas wizyty na Starym Mazowszu przekonać się będzie można już w najbliższą sobotę, 9 grudnia. Najnowszy odcinek programu „Polska na weekend 360” wyemitowany zostanie na antenie TVN24 w porannym paśmie „Wstajesz i weekend” między godziną 8.00 a 10.00. Serdecznie zachęcamy do oglądania.