Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Ratusz w Sierpcu

 

Budynek ratusza miejskiego znajduje się w centrum miasta i należy do Muzeum Wsi Mazowieckiej. Jest on miejscem wystaw czasowych promujących nie tylko kulturę lokalną, ale również kulturę innych narodów.  W ratuszu organizowane są spotkania dla dzieci i młodzieży szkolnej, związane z obrzędowością świąteczną i ludową. Pełna oferta dostępna jest pod linkiem Muzealna szkoła.

 

 

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – Ratusz
pl. Kardynała Wyszyńskiego 1, 09-200 Sierpc
tel. 24/275 28 26
E-mail: ratusz@mwmskansen.pl

Godziny otwarcia:

od wtorku do soboty w godz.: 10.00 – 14.00
w niedziele i święta w godz.: 10.00 – 18.00

W poniedziałki Muzeum jest nieczynne dla zwiedzających. W soboty wstęp nieodpłatny z możliwością zwiedzania ekspozycji, jednak bez możliwości korzystania z form edukacyjnych, takich jak lekcje muzealne czy pokazy.

 

**************************************************************************************************

AKTUALNOŚCI

 

W PRZYGOTOWANIU NOWA WYSTAWA

Już od 30 marca 2017 r. w sierpeckim ratuszu zostanie udostępniona zwiedzającym nowa wystawa „ Kurpie Poland” ze zbiorów Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce ukazująca historię, dziedzictwo kulturowe, obrzędowość i najważniejsze wydarzenia folklorystyczne Kurpiowskiej Puszczy Białej i Zielonej. Plansze informacyjne zostaną uzupełnione  oryginalnymi strojami ludowymi, wycinankami, rzeźbami, wyrobami garncarskimi oraz tkaninami przybliżającymi obyczajowość regionu.

Serdecznie zapraszamy.

 

ZAPRASZAMY NA POKAZY PALM I PISANEK WIELKANOCNYCH – ZAJĘCIA WARSZTATOWE

Zajęcia poświęcone są tradycjom wielkanocnym: przybliżają zapomniane już dziś obrzędy i zwyczaje towarzyszące tym radosnym świętom. Łączą prezentację multimedialną „Wielkanoc na Mazowszu” z zajęciami praktycznymi, na które składają się: pokaz zdobienia jajek woskiem oraz samodzielne wykonanie palmy i pisanki przez uczestników zajęć.

  • Czas trwania: ok. 60 min.
  • Grupa od 10 do 30 osób
  • Marzec – kwiecień
  • Cena: 6 zł/osoba

Prosimy, aby każdy z uczestników zabrał na zajęcia: jajko ugotowane na twardo, gałązkę bukszpanu i bazie.

Rezerwacje zajęć – tel. 24 275 28 26, mail: ratusz@mwmskansen.pl