Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Dni Otwarte Funduszy Europejskich

19 maja 2018r. serdecznie zapraszamy do zwiedzania nowoczesnego Centrum Kulturalno – Rekreacyjnego, skorzystania ze zniżek na basen i kręgielnię oraz zwiedzania jednego z największych i najpiękniejszych  skansenów w Polsce.

W programie:

  • Centrum Kulturalno-Rekreacyjne Hotel Skansen Conference&SPA

-  Zwiedzanie obiektu połączone z komentarzem: m.in.: nowoczesna sala widowiskowa, sale szkoleniowe, strefa SPA 

  • Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

19 maja 2018r. w godz. 10.00 – 21.00, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza do zwiedzania wystaw stałych i czasowych prezentowanych w skansenie, ratuszu oraz Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu.

 W skansenie w 11 zagrodach  chłopskich z końca XIX i początku XX w. oraz dwóch dworach  ziemiańskich zobaczyć będzie można wystawę „Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych”. W poszczególnych wnętrzach zaaranżowane zostaną codzienne zajęcia wiejskie związane z domem i gospodarstwem: suszenie ziół, wyrób i wypiek chleba, wyrób twarogu, pranie i maglowanie bielizny, przygotowanie posiłku, prasowanie bielizny, przędzenie wełny na kołowrotku i wiele innych. Wystawy wzbogacone będą prezentacjami dawnych zajęć gospodarskich, a przy swoich warsztatach zasiądą wiejscy rzemieślnicy: kowal, plecionkarz, tkaczka i szewc. Warte obejrzenia będą także ekspozycje stałe prezentowane w galerii rzeźby i powozowni. Przybliżą twórczość ludową  rzeźbiarzy z okolic Sierpca oraz dawne pojazdy i akcesoria podróżne.

 

Bilet wstępu – skansen – 1 zł. ( w godz.: 10.00 – 21.00)

Bilet wstępu – Ratusz – 1 zł. ( w godz.: 10.00 – 21.00)

Bilet wstępu – Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu– 1 zł. ( w godz.: 10.00 – 21.00)

Powyższy program stanowi informację ogólną i może ulec zmianie. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem imprezy zamieszczanym na głównym panelu strony 2 tygodnie przed terminem wydarzenia.

 

 

 

 

Patroni medialni