Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
“Wielka Majówka w skansenie”

 

“Wielka Majówka w skansenie”

28 kwietnia – 3 maja 2018 r.

godz.10.00 – 18.00

Impreza stanowi nawiązanie do tradycji organizowania rodzinnych pikników na powietrzu, łączących biesiadę, beztroską zabawę i tańce. W zagrodach chłopskich odbywają się prezentacje dawnych zajęć domowych i gospodarskich. Na scenie amfiteatru występują orkiestry dęte i zespoły folklorystyczne. Na uczestników czekają konkursy i zabawy dla całej rodziny zainspirowane dawnymi codziennymi zajęciami wiejskimi. Na terenie ekspozycji poznają zwyczaje i prace chłopskie związane z okresem wiosennym – konne bronowanie i sadzenie ziemniaków, wymianę słomy w siennikach, suszenie ziół, ubijanie masła w kierzance, czy też wykonywanie wycinanek do ozdabiania wnętrz. Przez cały dzień na polanie trwa kiermasz rękodzieła, rzemiosła, produktów regionalnych i tradycyjnych potraw.

Zwiedzający będą mieli możliwość spróbowania swych sił w dawnych grach i zabawach: m.in. chodzeniu na szczudłach czy toczeniu obręczy. W izbie lekcyjnej z  XX wieku dzieci wykonywać będą  prace plastyczne.  Siedząc przy ławkach, których nieodłączny element stanowił kałamarz i pióro, dzieci poczują się niemal jak w szkole sprzed kilkudziesięciu lat. Kiermasz produktów regionalnych będzie doskonałą okazją do nabycia tradycyjnych wyrobów gastronomicznych, jak i produktów rękodzieła ludowego.

Zapraszamy do odwiedzenia skansenu podczas majowego weekendu. Taka wycieczka to prawdziwa podróż w czasie, połączona z  poznawaniem dawnej, ocalonej od zapomnienia obyczajowości.

Powyższy program stanowi informację ogólną i może ulec zmianie. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem imprezy zamieszczanym na głównym panelu strony 2 tygodnie przed terminem wydarzenia.

 

Patroni medialni