Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Mazowieckie Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych

X MAZOWIECKIE DNI INTEGRACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 XIV SIERPECKI DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

26 sierpnia 2017 r, godz. 10.00 – 18.00

 

To coroczne święto na celu przybliżenie społeczeństwu problemów, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne w codziennym życiu. Dzień ten jest również okazją do zwiększenia świadomości na temat korzyści płynących z integracji osób niepełnosprawnych.

Nadrzędnym celem imprezy jest przeciwdziałanie izolacji i uświadamianie, że żadna choroba nie musi oznaczać braku aktywności i wykluczenia społecznego.

Niewątpliwym atutem uroczystości będzie swobodna, beztroska atmosfera integracji. Dla uczestników przewidziano wiele różnorodnych atrakcji. Na terenie ekspozycji muzealnej prym wieźć będą pokazy dawnych prac gospodarskich. Gospodarze oddadzą się codziennym obowiązkom i będą wykonywać swe prace jak za dawnych lat. Jedna z gospodyń poświęci się ręcznemu praniu i maglowaniu bielizny, inna – wykonywaniu ozdób upiększających wnętrza chałup jeszcze inna- tkaniu chodników na krosnach. A obserwacje zawsze rodzą liczne pytania. Czy wykonanie kwiatów z bibuły jest trudne? W jaki sposób kręcono powrozy? A centryfuga? Co to takiego?  Obiecujemy, że wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane. W programie imprezy znajdzie się również miejsce na ruch i rekreację; a że konkursy, gry i zabawy lubią wszyscy – i mali i duzi – organizatorzy przygotowali także liczne atrakcje tego typu. Zbieranie drewnianych jajek z zasłoniętymi oczami, oddzielanie fasoli od grochu oraz strzelanie z łuku i wiatrówki – to tylko niektóre spośród bogatej oferty konkursów przygotowanych w ramach imprezy. Najlepszą bowiem formą integracji jest wspólne pokonywanie trudności i współzawodnictwo. Najmłodsi będą mogli dać upust energii na dmuchanych zjeżdżalniach oraz skorzystać z możliwości malowania twarzy. Ze sceny amfiteatru popłyną dźwięki muzyki ludowej i rozrywkowej.

Program imprezy:

  • 11.00-12.00 – powitanie gości
  • 10.00-18.00 – zabawa “Na dechach” przy dźwiękach wiejskiej kapeli Pana Jacka
  • 12.00-17.00 – wspólne konkursy, gry i zabawy
  • 10.00-18.00 – idywidualne zwiedzanie skansenu – wystawa Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych prezentowana w zagrodach chłopskich i dworach szlacheckich
  • 13.00-13.30 – konkurs ekologiczny pod patronatem Starosty Sierpeckiego
  • 13.30 – konkurs tańca ludowego pod patronatem Starosty Sierpeckiego
  • Pokazy wiejskich zajęć codziennych, rzemiosła i rękodzieła w zagrodach chłopskich
  • Wystawa militariów Warmińsko- Mazurskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerskiego
  • Ognisko (prowiant własny)

Grupy zorganizowane prosimy o dokonanie rezerwacji najpóźniej do dnia 20 sierpnia 2017r., pod nr telefonu: 24 275 28 83, wew. 36 lub 37, bądź pocztą elektroniczną na adres: rezerwacje@mwmskansen.pl

Współorganizatorzy:

Pełnomocnik Powiatowy ds. Osób Niepełnosprawnych

Burmistrz Miasta Sierpca, Starostwo Powiatowe w Sierpcu, WFOŚiGW w Warszawie

 

 

 Powyższy program stanowi informację ogólną i może ulec zmianie. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem imprezy zamieszczanym na głównym panelu strony 2 tygodnie przed terminem wydarzenia.

 

Bilety wstępu: 2 zł. osoba niepełnosprawna, 2 zł. – opiekun osoby niepełnosprawnej 

 

Patroni medialni