Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Mazowieckie Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych

MAZOWIECKIE DNI INTEGRACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

26 sierpnia 2017 r

godz. 10.00 – 18.00

 

To coroczne święto na celu przybliżenie społeczeństwu problemów, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne w codziennym życiu. Dzień ten jest również okazją do zwiększenia świadomości na temat korzyści płynących z integracji osób niepełnosprawnych.

Nadrzędnym celem imprezy jest przeciwdziałanie izolacji i uświadamianie, że żadna choroba nie musi oznaczać braku aktywności i wykluczenia społecznego.

Niewątpliwym atutem uroczystości będzie swobodna, beztroska atmosfera integracji. Dla uczestników przewidziano wiele różnorodnych atrakcji. Na terenie ekspozycji muzealnej prym wieźć będą pokazy dawnych prac gospodarskich. Gospodarze oddadzą się codziennym obowiązkom i będą wykonywać swe prace jak za dawnych lat. Jedna z gospodyń poświęci się ręcznemu praniu i maglowaniu bielizny, inna – wykonywaniu ozdób upiększających wnętrza chałup jeszcze inna- tkaniu chodników na krosnach. A obserwacje zawsze rodzą liczne pytania. Czy wykonanie kwiatów z bibuły jest trudne? W jaki sposób kręcono powrozy? A centryfuga? Co to takiego?  Obiecujemy, że wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane. W programie imprezy znajdzie się również miejsce na ruch i rekreację; a że konkursy, gry i zabawy lubią wszyscy – i mali i duzi – organizatorzy przygotowali także liczne atrakcje tego typu. Zbieranie drewnianych jajek z zasłoniętymi oczami, oddzielanie fasoli od grochu oraz strzelanie z łuku i wiatrówki – to tylko niektóre spośród bogatej oferty konkursów przygotowanych w ramach imprezy. Najlepszą bowiem formą integracji jest wspólne pokonywanie trudności i współzawodnictwo. Najmłodsi będą mogli dać upust energii na dmuchanych zjeżdżalniach oraz skorzystać z możliwości malowania twarzy. Ze sceny amfiteatru popłyną dźwięki muzyki ludowej i rozrywkowej.

Patroni medialni