Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Dożynki Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej 2014 – 7 września 2014 r.

Tegoroczne święto plonów, obchodzone wspólnie przez województwo mazowieckie, diecezję płocką, powiat płocki i gminę Staroźreby, odbędzie się 7 września br. w Staroźrebach na płycie stadionu LKS ŚWIT Staroźreby (pow. płocki).

Dożynki wojewódzkie to jedna z najważniejszych imprez na Mazowszu. Jest to doskonała okazja do wspólnego podziękowania za plony, kultywowania regionalnych tradycji i wspólnej radości z owoców pracy rolników i przedsiębiorców z województwa mazowieckiego. Do tej pory gospodarzami imprezy były już: Wyszków, Białobrzegi, Myszyniec (pow. ostrołęcki), Sierpc, Kozienice, Węgrów, Sochaczew, Płońsk, Wyszogród (pow. płocki), Maków Mazowiecki, Zwoleń, Siedlce oraz Miętne (pow. garwoliński).

Prezentacja wieńców dożynkowych, wykonanych z kłosów zbóż, owoców, warzyw i polnych kwiatów to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów imprezy. Każdego roku zachwycają bogactwem, różnorodnością i kreatywnością wykonawców.

Oprócz tradycyjnych części uroczystości (msza święta dziękczynna, korowód z wieńcami, dzielenie się chlebem) dla uczestników imprezy organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, m.in. liczne pokazy, konkursy, wystawy płodów rolnych i kiermasze sztuki ludowej. Zainteresowani będą mogli odwiedzić także punkt informacyjny PROW, poznać mazowieckie firmy rolne. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych z tradycyjnymi produktami regionalnymi.

Obchody dożynek uatrakcyjni oprawa muzyczna i artystyczna.