Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
MWM w Sierpcu w gronie Finalistów Plebiscytu TOP INWESTYCJE

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu już od wielu lat jest jednym z ważniejszych punktów na mapie turystycznej nie tylko Mazowsza północno-zachodniego, ale całej Polski.Od ponad czterech dekad gromadzi i chroni ono artefakty związane z mazowiecką kulturą ludową. Począwszy od obiektów architektury wiejskiej, a skończywszy na przedmiotach codziennego użytku, w których zapisana została pamięć o dawnych czasach. Ekspozycje stałe i czasowe, imprezy plenerowe, działalność edukacyjna, sprawiły że bramy skansenu rokrocznie przekracza około 70 tysięcy turystów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego odbiorcy podjęte zostały kroki zmierzające do poszerzenia oferty o profesjonalne zaplecze rekreacyjno-kulturalne. W związku z tym wybudowano nowoczesny obiekt z hotelem, restauracjami, salami szkoleniowo-widowiskowymi. W części rekreacyjno-rozrywkowej znajduje się zespół basenów, jacuzzi, sauny, gabinety odnowy biologicznej, kręgielnia. Dzięki tej inwestycji powstało miejsce niepowtarzalne, o dużych walorach estetycznych, dydaktycznych, rozrywkowych, sprzyjające organizowaniu sympozjów, koncertów, konferencji o zasięgu krajowym i międzynarodowym orazwypoczynkowi. Przedsięwzięcie zrealizowanoprzy wsparciu środków z Unii Europejskiej, Budżetu Państwa oraz Budżetu Województwa Mazowieckiego. Operatorem zarządzającym nowoczesnym kompleksem,wyłonionym w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, zostało Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne Urszula Tomaszewska, Izabela Wierzbicka.

Centrum Kulturalno-Rekreacyjne wybudowane w Muzeum Wsi Mazowieckiej  w Sierpcu zgłoszone zostało do VI edycji plebiscytu Top Inwestycje Komunalne 2017 Edycja Specjalna PPP i znalazło się w finałowej dziesiątce. Konkurs miał za zadanie wskazanie skali inwestycji komunalnych i ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Nagrodzone zostały najlepsze przedsięwzięcia, które powstały we współpracy podmiotów publicznych i prywatnych. Z wytypowanych do finału 30 projektów Rada Konsultacyjna pod przewodnictwem Andrzeja Dery – Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP wyłoniła           10 najlepszych przedsięwzięć. Prestiżową nagrodę podczas uroczystej Gali zorganizowanej w trakcie IX Europejskiego Kongresu Gospodarczegow Katowicach (10-12 maja 2017 r.) odebrali Dyrektor Muzeum Jan Rzeszotarski oraz Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. Organizatorami szóstej edycji konkursu pod nazwą Top Inwestycje Komunalne 2017 byli Grupa PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) oraz Portalsamorzadowy.pl.

            Cieszymy się, że podjęte przez muzeum starania o przygotowanie profesjonalnego zaplecza wypoczynkowego spotykają się z przychylnością naszych gości, ale również znalazło uznanie u tak szacownego gremium konkursu Top Inwestycje Komunalne 2017.