Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Mazowsze w sercu Niepodległej – koncert

 

30 września 2018 roku o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Hotelu Skansen Conference & Spa odbył się koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego zorganizowany przez Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie. Sierpc był kolejny spośród 20 miast w całym województwie, w którym miało miejsce to wyjątkowe wydarzenie. W jego programie znalazły się najpiękniejsze, najbardziej charakterystyczne i najważniejsze polskie utwory muzyczne powstałe w XX wieku, m.in. „O mój rozmarynie”, „Jak to na wojence ładnie”, „Tylko we Lwowie”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, „Mazowieckie noce”. Uzupełniły je fragmenty wybitnych dzieł literackich związanych z walką o wolność Polski: „Wyzwolenie” Stanisława Wyspiańskiego, „Bądźmy dla siebie bliscy” Ernesta Brylla i „Mistyka finansów” Juliana Tuwima.

Reżyserem i prowadzącym wydarzenie był Tomasz Gęsikowski, aktor filmowy i teatralny. Kierownictwo muzyczne nad projektem objął kompozytor i aranżer, obecny na polskiej scenie muzycznej od wielu lat – Zbigniew Rymarz. Na scenie wystąpili: Tomasz Gęsikowski, Izabela Bukowska-Chądzyńska, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki i Artur Gotz. Artystom towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Zbigniew Rymarz – fortepian, Grzegorz Bożewicz – bandoneon oraz Jakub Mikulski – perkusja.

Zgromadzonych gości powitał Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz Dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jan Rzeszotarski.

Koncert był piękną lekcją historii i podróżą w przeszłość do świata wspomnień. Wydarzenie dostarczyło odbiorcom wiele doznań artystycznych i głębokich wzruszeń.

 

Honorowy patronat nad cyklem koncertów „Mazowsze w sercu Niepodległej” objął Adam Struzik Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Sierpcu, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Hotel Conference & Spa