Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Koncert Marcina Wyrostka z zespołem Corazon

Z okazji Dnia Kobiet Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu przygotowało wyjątkowy muzyczny prezent. Koncert wybitnego akordeonisty Marcina Wyrostka z zespołem Corazon odbył się 10 marca i stanowił podróż po stylach, gatunkach i inspiracjach muzycznych. Publiczność usłyszała popularne melodie oraz kompozycje znanych kompozytorów w nowych, zaskakujących aranżacjach. Brzmiały one wyjątkowo w sali widowiskowej Hotelu Skansen Conference & Spa, miejsca łączącego ludową formę z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Grupa Corazon, jak sami siebie nazywają „banda wyrostków” istnieje od 12 lat. Jej członków łączy przyjaźń i pasja do muzyki. Przez wiele lat ich repertuar koncentrował się wokół muzyki argentyńskiej, bałkańskiej i latynoamerykańskiej. Teraz sięgnęli po rodzime melodie i tradycję. To właśnie utwory z najnowszej płyty „POLACC” zdominowały niedzielny występ artystów. Publiczność miała okazję usłyszeć m.in. „Marucyjek” Marcina Wyrostka, „Maccabi Warszawa” Mateusza Adamczyka, a także „Mazurka A-durr” Karola Szymanowskiego i melodię z „Janosika” Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. To jednak nie wszystkie kompozycje, jakie zabrzmiały w sali widowiskowej. Marcin Wyrostek zaproponował słuchaczom podróż duchową i sentymentalną do źródeł duszy różnych narodów. Ogniste tanga, nostalgiczne utwory oparte na tradycji jidysz i melodyjne mazurki dostarczyły zebranym wielu emocji. Ich tematem przewodnim była radość życia, miłość i walka. Obok muzyków na scenie pojawili się tancerze goszczący na parkietach całego kraju, Anna Głogowska, Jan Kliment i Tomasz Barański. Partie wokalne zaśpiewał zaś znany piosenkarz jazzowy Marcin Jajkiewicz. Wspólnie stworzyli niepowtarzalny spektakl muzyki, światła i tańca. Szczególne wrażenie na publiczności zrobił fragment „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego odegrany solo przez Marcina Wyrostka przy zaciemnionej sali.

Akordeonista skorzystał też z okazji, by z pomocą słów i dźwięków złożyć wszystkim zebranym tego wieczoru w Hotelu Skansen paniom złożyć serdeczne życzenia. Koncert zakończyła kołysanka „Ach śpij kochanie”. Występ zachwycił publiczność, która nagrodziła artystów owacjami na stojąco, za co ci odwdzięczyli się aż dwoma bisami.

Już teraz zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach muzycznych i artystycznych organizowanych przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Szczegóły już niebawem na naszej stronie i muzealnym profilu na facebooku.

[zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji strony "Ekstra Sierpc"]