Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Wręczenie nagród w konkursie plastycznym “Szopka betlejemska. Małe dzieło sztuki”.

5 grudnia w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego, pt. „Szopka betlejemska. Małe dzieło sztuki”. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego i pamiątkowe dyplomy. Po zmaganiach konkursowych uczestnicy skorzystali z przejażdżek konnych wozem.

Konkurs służył ożywieniu tradycji szopkarskich Mazowsza, popularyzacji wiedzy na temat folkloru regionu, a także rozwijaniu talentu plastycznego wśród młodych ludzi. W konkursie udział wziąć mogły dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej związanej z biblijną opowieścią o narodzinach Jezusa. Przy tworzeniu swoich prac uczestnicy wykorzystać mogli zróżnicowane techniki i materiały. Jury konkursu oceniło pomysłowość, trwałość, walory estetyczne i związek pracy z obrzędowością bożonarodzeniową.

 

A oto wyniki:

Kategoria 6–10 lat

1 miejsce – Natalia Lemańska, Szkoła Podstawowa w Gozdowie

2 miejsce – Lilianna Tyburska, Sierpc

3 miejsce – Maja Owczarzak, Szkoła Podstawowa w Starym Gralewie

Wyróżnienie – Kamila Zbuchalska, Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach w Ligowie

 

Kategoria 11–15 lat

1 miejsce – Amelia Kowalczyk, Gostynin

2 miejsce – Wiktor Gieras, Szkoła Podstawowa w Czermnie

3 miejsce – Zuzanna Mazurowska, Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym

Wyróżnienie – Adam Budka, Samorządowa, Szkoła Podstawowa w Przeradzu Małym

 

Laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego i pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkie nadesłane na konkurs szopki oglądać można na wystawie pokonkursowej w skansenie do końca lutego 2020 roku.