Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Koncert Maksyma Rzemińskiego

Maksym Rzemiński jest jednym z najzdolniejszych współczesnych polskich pianistów. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Występował w salach koncertowych całego kraju i Europy. Jego talent sierpecka publiczność poznać mogła już kilkukrotnie. To w sali widowiskowej Hotelu Skansen artysta po raz pierwszy zagrał utwory z płyty „Maximus”. 19 września 2020 powrócił do Sierpca z najnowszą płytą „Phoenix”.

Na krążku znalazły się utwory muzyki rozrywkowej i niezapomniane hity, m.in. „Shallow” Lady Gagi i Braley’a Cooper, „Chandelier” Sii, „Everglow” Coldplay, „The winner takes it all” Abby, „Who wants to live forever” Queen. Jak podkreślił artysta, chciał im nadać odmienny, niepowtarzalny wymiar, by podobnie jak mityczny feniks, zyskały nowe życie. To właśnie one wypełniły pierwszą część koncertu. W drugiej Rzemiński wraz z muzykami Radomskiej Orkiestry Kameralnej prowadzonej przez Lucjana Szalińkiego-Bałwasa zaprezentował aranżacje niepowtarzalnych kompozycji filmowych z płyt „Maximus” i „Inception”. Licznie zebrana publiczność usłyszeć mogła tematy z takich filmów jak „Teoria wszystkiego”, „Dziecko Rosemary”, „Lista Schindlera”, „Lśnienie”, „Rodzina Połanieckich”, „Nowy początek” czy „Twin Peaks”.

Muzycy zachwycili słuchaczy brawurowymi interpretacjami. Prawie dwugodzinny występ przyniósł wiele wzruszeń i wspomnień. Publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Po koncercie odbyło się spotkanie z Maksymem Rzemińskim, na którym artysta opowiadał o swojej drodze twórczej i inspiracjach.

Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych i strony internetowej, by nie umknęły Państwu żadne informacje o kolejnych wydarzeniach kulturalnych organizowanych w naszym muzeum. My obiecujemy, że okazji do spotkań z tradycją i sztuką dostarczymy jeszcze niemało. Do zobaczenia!