Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Kandydatki do tytułu Miss Suprnational 2011 w skansenie

 

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odwiedza wiele cenionych, znanych, lubianych osób, wywołujących często niemałe zainteresowanie. W minionym roku Muzeum odwiedziła między innymi Miss Supranational 2010 – Karina Pinilla Corro. Nie minął nawet rok, a w jej ślady podążyły kandydatki do tytułu Miss Supranational 2011, wśród których znalazły się między innymi reprezentantki takich krajów jak: Ekwador, Republika Południowej Afryki, Etiopia, Zimbabwe czy Puerto Rico. 20 sierpnia 2011 r. odwiedziły skansen w Sierpcu, a celem wizyty było promowanie bogatej kultury Polski oraz samego Mazowsza.

Kandydatki do tytułu Miss Supranational 2011 nie tylko zwiedzały skansen i zgłębiały tajniki życia na polskiej wsi z przełomu XIX i XX wieku, ale także uczestniczyły w pokazach prac codziennych, takich jak pranie i maglowanie bielizny czy ubijanie masła w kierzance. Był to doskonały moment, by uświadomić sobie różnicę pomiędzy życiem na wsi dawniej i dziś. Wiele z dziewcząt zachwyciło się bogactwem roślin i zwierząt, inne zatrzymały się na dłużej w galerii rzeźby prezentującej sztukę ludową Mazowsza. Niemałe zainteresowanie wzbudziło także zwiedzanie powozowni, przybliżającej środki transportu sprzed lat oraz wystawy „Wnętrza dworskie z końca XIX i początku XX wieku” prezentowanej w dworze.

Zwieńczeniem pobytu w sierpeckim skansenie były przejażdżki bryczkami, podczas których reprezentantki poszczególnych krajów mogły przyjrzeć się urokom regionu Mazowsza z nieco większego dystansu. Na terenie skansenu zorganizowano barwną sesję fotograficzną wzbogacającą dokumentację konkursową oraz prywatne archiwa dziewcząt. Sielskie uroki pejzaży, kolorowe ogródki oraz żyjące tu swobodnie zwierzęta sprawiły, że mimo pozowania do zdjęć, uczestniczki wizyty mogły choć na chwilę zapomnieć o konkursowych potyczkach, chaosie i rywalizacji. Sierpecki skansen latem wygląda wyjątkowo pięknie. Równie piękne wspomnienia z pobytu tutaj zawiozą uczestniczki konkursu piękności do swych rodzinnych krajów.

Wizyta w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu była jednym z punktów programu zgrupowania kandydatek do konkursu Miss Supranational 2011. Zgrupowanie to rozpoczęło się 12 sierpnia 2011r. od konferencji prasowej w Warszawie. Kolejne dni przeznaczono na zwiedzanie stolicy, ale także wytężoną pracę – próby do występów scenicznych oraz przymiarki garderoby. Poza zwiedzaniem skansenu w Sierpcu połączonym z poznawaniem kultury Mazowsza kandydatki gościły w Centrum Sportów Górskich w Bełchatowie, gdzie podróżowały kolejką górską i odwiedziły stadninę koni. Nie zabrakło także akcji charytatywnych z udziałem pięknych reprezentantek poszczególnych krajów. W Warszawie odbyła się uliczna zbiórka na rzecz głodującej ludności w Afryce. Organizator konkursu Miss Supranational 2011 wspólnie z Polską Akcją Humanitarną postanowił bowiem zaprosić do akcji nie tylko wybranych celebrytów, ale także uczestniczki konkursu.

Zobacz galerię zdjęć