Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Otwarcie nowej wystawy w ratuszu – “Kolorowy Świat Zabawek”

17 listopada 2009 roku w sierpeckim ratuszu nastąpiło uroczyste otwarcie nowej wystawy. Już sam tytuł – „Kolorowy Świat Zabawek” przenosi w świat barwnego dzieciństwa pachnącego cukrową watą, pełnego beztroski i pozbawionego trosk. Taki właśnie jest kolorowy świat zabawek, taka jest sama ekspozycja, która do Sierpca przywędrowała aż z Kielc, dokładniej – z Muzeum Zabawek i Zabawy. Całość została uzupełniona eksponatami pochodzącymi ze zbiorów MWM w Sierpcu.

Wystawa prezentowana w ratuszu składa się z czterech części. Zostały tu zaprezentowane lalki polskie i zagraniczne wyprodukowane głównie w latach 80-tych, ale i ulubieńce dzieci – misie. Zabawki pluszowe, drewniane, z tworzywa sztucznego, sizalu, mebelki, huśtawki, hulajnogi, klocki, samochody, układanki – to tylko niektóre przedmioty prezentowane w ramach wystawy „Kolorowy Świat Zabawek”.

W jednej z sal zobaczymy Pokaz mody. A jeśli moda to tylko lalka o figurze modelki – Barbie. To właśnie ona stanowić będzie główny punkt tej części wystawy. Zostaną tu także zaprezentowane inne lalki polskie i zagraniczne wyprodukowane głównie w latach 80-tych.

W innej sali ratusza zobaczymy ulubieńców dzieci – Misie. Będzie towarzyszyć im wiele akcesoriów, historii i ciekawostek z nimi związanych.

W kolejnej sali pokażemy środki transportu i zabawki drewniane.

W ostatniej sali zobaczyć można Lalkę i jej gospodarstwo. Znajdą się tu lalki wykonane z różnych tworzyw, pochodzące z wielu krajów, wyprodukowane głównie w latach 80-tych, a także akcesoria dla lalek, mebelki, wózki, itp.

W ramach wystawy zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś ciekawego dla siebie. Dzieci będą miały okazję do porównania zabawek prezentowanych na wystawie z tymi, którymi bawią się obecnie, zaś dorośli choć na krótką chwilę przeniosą się w krainę dzieciństwa. Będzie kolorowo, będzie miło, miejscami pluszowo. Będzie zabawnie.

Wystawę odróżnia od innych tego typu przedsięwzięć interesujący wydźwięk oraz przeznaczenie dla wszystkich grup wiekowych – od najmłodszych po sędziwych odbiorców.

Wystawa czynna do 31 stycznia 2010.