Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
RATUSZ – W PRZYGOTOWANIU WYSTAWA pt. „SIERPC I ZIEMIA SIERPECKA NA PRZESTRZENI WIEKÓW”.

W PRZYGOTOWANIU WYSTAWA pt. „SIERPC I ZIEMIA SIERPECKA NA PRZESTRZENI WIEKÓW”.

Pod koniec marca w sierpeckim ratuszu zostanie udostępniona do zwiedzania nowa wystawa pt. „Sierpc i ziemia sierpecka na przestrzeni wieków”. Wystawa będzie stanowić „ścieżkę edukacyjną”, podzieloną na okresy historyczne, z zachowaniem porządku chronologicznego,  od najstarszych śladów do współczesności. W salach zostaną przedstawione plansze poglądowe, zdjęcia, mapy, grafiki, szkice, ryciny tematycznie związane z prezentowanym okresem. Niewątpliwą atrakcją wystawy będą eksponaty (materialne pozostałości) z terenu ziemi sierpeckiej, takie jak: fragmenty ceramiki, wyposażenie domów mieszkalnych, militaria, hełmy, numizmaty, mundury żołnierskie, macewy, symbole władzy miejskiej, sztandary i wiele innych. Dodatkowo przewidziane jest stanowisko pracy Urzędnika Resortu Bezpieczeństwa, a także stanowisko ostrzegające przed niewybuchami z wykrywaczem metali. W ramach wystawy pojawi się też kącik zabaw dla dzieci, kącik sanitarny oraz stanowisko szkolne. Ponadto w dwóch salach na ekranach telewizorów będą wyświetlane zdjęcia i dokumenty, niedostępne w formie papierowej.

Na wystawie prezentowane będą eksponaty z zasobu Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc oraz Sierpeckiej Grupy Eksploracji Historycznej SEGREH.

Podczas trwania wystawy dla dzieci i młodzieży organizowane będą lekcje i wykłady połączone z konkursami oraz zajęcia plastyczne.Wystawa będzie doskonałą okazją do przybliżenia znanych i nieznanych dotąd dziejów regionu sierpeckiego.