Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Dni Otwarte Funduszy Europejskich Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

20 maja 2017r. serdecznie zapraszamy do zwiedzania nowoczesnego Centrum Kulturalno – Rekreacyjnego, skorzystania ze zniżek na basen i kręgielnię oraz zwiedzania jednego z największych i najpiękniejszych  skansenów w Polsce.

W programie:

  • Centrum Kulturalno-Rekreacyjne Hotel Skansen Conference&SPA

-  Zwiedzanie obiektu połączone z komentarzem: m.in.: nowoczesna sala widowiskowa, sale szkoleniowe, strefa SPA

-  Możliwość skorzystania z basenu z 10 % zniżką

W kasach Muzeum Wsi Mazowieckiej osoby zainteresowane otrzymają specjalne kupony uprawniające do otrzymania zniżki. Kupon należy przedstawić w recepcji basenu w Hotel Skansen Conference&SPA. Z basenu będzie można korzystać w dniu 20.05.2017r. w godz.: 10.00 – 22.00

-  Możliwość wynajęcia toru w kręgielni z 10 % zniżką

W kasach Muzeum Wsi Mazowieckiej osoby zainteresowane otrzymają specjalne kupony uprawniające do otrzymania zniżki na wynajem toru. Kupon należy przedstawić w recepcji Hotel Skansen Conference&SPA. Z kręgielni będzie można korzystać w dniu 20.05.2017r. w godz.: 12.00 – 24.00

 

Zwiedzanie obiektu – bezpłatnie (w godz.: 10.00 – 21.00)

10% zniżki na basen – 1 godzina (w godz.: 10.00 – 22.00)

10% zniżki na wynajem toru (w godz.: 12.00 – 24.00)

 

  • Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

20 maja 2017r. w godz. 10.00 – 21.00, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza do zwiedzania wystaw stałych i czasowych prezentowanych w skansenie, ratuszu oraz Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu.

 W skansenie w 11 zagrodach  chłopskich z końca XIX i początku XX w. oraz dwóch dworach  ziemiańskich zobaczyć będzie można wystawę „Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych”. W poszczególnych wnętrzach zaaranżowane zostaną codzienne zajęcia wiejskie związane z domem i gospodarstwem: suszenie ziół, wyrób i wypiek chleba, wyrób twarogu, pranie i maglowanie bielizny, przygotowanie posiłku, prasowanie bielizny, przędzenie wełny na kołowrotku i wiele innych. Wystawy wzbogacone będą prezentacjami dawnych zajęć gospodarskich, a przy swoich warsztatach zasiądą wiejscy rzemieślnicy: kowal, plecionkarz, tkaczka i szewc. Warte obejrzenia będą także ekspozycje stałe prezentowane w galerii rzeźby i powozowni. Przybliżą twórczość ludową  rzeźbiarzy z okolic Sierpca oraz dawne pojazdy i akcesoria podróżne.

Położony w centrum miasta Ratusz zaprasza do zwiedzania wystawy czasowej KURPIE POLAND. Ekspozycja przedstawia bogatą przyrodę i kulturę tego pięknego regionu Polski.

Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu – oddział zamiejscowy oferuje zwiedzanie wystawy „Za Wielkim Murem” . Wystawa prezentuje wielowiekową kulturę Chin. Wystawa pochodząca ze zbiorów Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie, zaaranżowana w bieżuńskim muzeum składa się z wyrobów ceramicznych, srebrnej biżuterii, latawców, wycinanek, strojów oraz fotogramów z bogatymi materiałami przedstawiającymi niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju chińskie krajobrazy.

 

Bilet wstępu – skansen – 1 zł. ( w godz.: 10.00 – 21.00)

Bilet wstępu – Ratusz – 1 zł. ( w godz.: 10.00 – 21.00)

Bilet wstępu – Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu– 1 zł. ( w godz.: 10.00 – 21.00)