OFERTA EDUKACYJNA DLA PRZEDSZKOLI


Wybierz rodzaj zajęcia


W WOJCIECHOWEJ CHAŁUPIE - warsztaty

Czas trwania: 45 min. Cały rok Zajęcia w sali dydaktycznej Liczba osób: od 15 do 25 Grupa docelowa: 6 lat 8 zł/osoba
niebieska chałupa z Czermna z widokiem na  drogę i pola
Dom wiejski, zamieszkany często przez rodzinę wielopokoleniową, spełniał różne funkcje, musiał więc posiadać odpowiednie wyposażenie. Podczas lekcji uczestnicy dowiadują się, jakie sprzęty, narzędzia, urządzenia i przybory musiały się w nim znajdować, gdzie było ich miejsce i jakie miały przeznaczenie. Lekcji towarzyszy zabawa edukacyjna w urządzanie chałupy chłopskiej. Lekcja w formie pogadanki ilustrowanej prezentacją zdjęć i połączonej z zabawą edukacyjną.


NA WIEJSKIM PODWÓRKU. GRY I ZABAWY NASZYCH DZIADKÓW - warsztaty

Czas trwania: 45 min. Kwiecień – październik (w wypadku niesprzyjającej pogody lekcja zostaje odwołana) Zajęcia w plenerze Liczba osób: od 15 do 25 Grupa docelowa: 5, 6, 7 lat 8 zł/osoba
dziewczynka toczy obręcz po trawie
Gry i zabawy niosą ze sobą wiele wartości poznawczych, mają wiele wartości edukacyjnych i pozytywnie wpływają na rozwój dzieci. Doskonalą umiejętności manualne, uczą zasad współzawodnictwa, integrują i wychowują. Zajęcia składają się z dwóch części: pogadanki oraz wspólnej zabawy. Uczestnicy zajęć nie tylko poznają dawne, wiejskie zabawy, ale także będą mieli okazję sprawdzić swoją sprawność w grach i zabawach sprzed lat, takich jak: serso, ciuciubabka, berek i wiele innych. Lekcja odbywa się na świeżym powietrzu, na terenie jednej z zagród.



ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO-EDUKACYJNA W LESIE GRĄDOWYM - warsztaty

Czas trwania: 45 min. Kwiecień - październik Zajęcia w plenerze Grupa do 15 osób Grupa docelowa: 6 lat 17 zł/osoba
dzieci odgadują leśne rośliny podczas ścieżki edukacyjnej w lesie
Ścieżka umożliwia poznanie typologii lasów oraz budowę warstwową lasu. Uczestnicy lekcji dowiedzą się, jakie zwierzęta można spotkać w lesie oraz jak rozpoznać ich ślady. Na trasie znajdują się gry i zabawy terenowe, które urozmaicają zajęcia. Zajęciom towarzyszy zeszyt ćwiczeń zawierający zagadki i zadania do wykonania w terenie.


W OGRÓDKU U BABCI - warsztaty

Czas trwania: 45 min. Czerwiec - wrzesień Zajęcia w plenerze Grupa od 15 do 25 osób Grupa docelowa: kl. 0-III 17 zł/osoba
Dzieci poznają kwiaty i zioła - Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
Lekcja odbywa się w zagrodzie chłopskiej z końca XIX w., w przydomowym ogródku i sadzie. Pozwala zapoznać uczestników z gatunkami kwiatów, ziół, warzyw i owoców uprawianych przez nasze prababcie. Podczas zajęć poruszana jest także tematyka segregowania odpadów i sposobów dbania o czystość środowiska. Lekcji towarzyszy zeszyt ćwiczeń zawierający zagadki i łamigłówki do samodzielnego rozwiązania.


W ZAGRODZIE U DZIADKA - warsztaty

Czas trwania: 45 min. Kwiecień - październik Zajęcia w plenerze Grupa od 15 do 25 osób Grupa docelowa: kl. 0-III 17 zł/osoba
dzieci przy spichlerzu w zagrodzie z Dzierżążni
Uczestnicy zajęć goszczą w zagrodzie wiejskiej z pocz. XX wieku. Poznają zwierzęta gospodarskie hodowane wsi i budynki, w których mieszkały. Dowiadują się jak wyglądała codzienna praca w gospodarstwie chłopskim, a także jak należy segregować odpady, by zadbać o czystość środowiska. Lekcji towarzyszy zeszyt ćwiczeń zawierający zagadki i łamigłówki do samodzielnego rozwiązania.