Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Dni Otwarte Funduszy Europejskich

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

W MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU

12 maja 2019

 

W niedzielę 12 maja 2019r. serdecznie zapraszamy do zwiedzania nowoczesnego Centrum Kulturalno – Rekreacyjnego Hotel Skansen Conferencce&SPA oraz jednego z najpiękniejszych skansenów w Polsce.

Projekt pn Budowa Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu został zrealizowany w latach 2010-2015. Jego głównym założeniem było stworzenie nowoczesnego zaplecza, zapewniającego komfort odwiedzającym Muzeum gościom. Inwestycję zrealizowano w 85% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (fundusze Europejskie), 14%  Budżetu Państwa oraz w 1% z Budżetu Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wyniosła 55 mln złotych zł. Obiekt składa się z pięciu części. Trzy z nich to budynki nawiązujące swoim kształtem do dawnych budynków wiejskich stodół i spichlerzy. Dwie części – to połączenia pomiędzy głównymi budynkami, ukryte pod zielonymi skarpami. Obiekt posiada 150 miejsc noclegowych, kompleks basenów i saun, kręgielnię, bar, dwie restauracje oraz sale szkoleniową i salę koncertowo-konferencyjną. W ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, w drodze przetargu został przekazany zewnętrznemu Operatorowi – firmie  prywatnej do prowadzenia działalności gospodarczej, jego utrzymania i eksploatacji. Od października 2015r. funkcjonuje pod nazwą Hotel Skansen Conference&SPA. Obecnie stanowi kompleks łączący aktywny wypoczynek z promocją dziedzictwa kulturowego, miejsce spotkań biznesowych i pobytów rodzinnych.  

W programie:

 • Zwiedzanie Centrum Kulturalno-Rekreacyjne Hotel Skansen Conference&SPA

Zwiedzanie obiektu połączone z komentarzem: m.in.: nowoczesna sala widowiskowa, sale szkoleniowe, strefa SPA. Tylko w niedzielę możliwość skorzystania z 10% zniżki na:

 • Basen – 10% zniżki/godzina (w godz.: 11.00 – 21.00)
 • Kręgle – 10 % zniżki/godzina/1 tor (w godz.: 11.00 – 24.00)
 • Restauracja  Trzy Żywioły – 10% zniżki na wszystkie dania z Karty menu (w godz.: 11.00 – 22.00)

Zwiedzanie obiektu – bezpłatnie (w godz.: 11.00 – 17.00)

 

 • Zwiedzanie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

12 maja 2019r. w godz. 10.00 – 18.00, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza do udziału w imprezie plenerowej Niedziela w skansenie. Tylko w niedzielę zniżka na bilet wstępu normalny i ulgowy 20%

W programie:

 • Zwiedzanie wystaw stałych prezentowanych w Galerii rzeźby i Powozowni
 • Zwiedzanie wystawy Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych prezentowanej w 11 zagrodach chłopskich z końca XIX i początku XX w.  oraz w 2 dworach ziemiańskich
 • Pokazy zajęć gospodarskich w zagrodach chłopskich: m.in. prania bielizny, ubijania masła w kierzance, papieroplastyki
 • Pokazy rzemiosła wiejskiego: kowalstwa, plecionkarstwa, szewstwa,  

 

Aby skorzystać z rabatów, należy na stoisku promocyjnym Dni Otwartych Funduszy Europejskich odebrać kupon rabatowy i okazać go:

 • w Recepcji Hotel Skansen Conference&SPA – zniżki na ofertę Hotel Skansen Conference&SPA
 • w kasie Muzeum – zniżki na bilety wstępu do Muzeum