Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy, iż w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się się wirusa SARS-CoV-2 (Coronavirus) Rada Naukowa oraz organizatorzy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Czego potrzeba nam w muzeum?” zdecydowali się zmienić termin obrad na drugą połowę października 2020
Mamy nadzieję, że będzie on dogodny dla wszystkich uczestników i będziemy mogli spotkać się w naszym muzeum, by wspólnie porozmawiać o problemach i zadaniach muzealnictwa.

 

Kontakt

 

Ewa D. Rutkowska
Dział Etnograficzny
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
tel. 508 275 454

 ewa.d.rutkowska@wp.pl

 

Zapraszamy na kolejną organizowaną przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Ogólnopolską Konferencję Naukową pod tytułem Śmiech i powaga w przestrzeni muzealnej. Podczas tegorocznej konferencji pragniemy poruszyć tematykę związaną ze sposobem prezentowania wystaw muzealnych i organizowania różnego rodzaju wydarzeń powiązanych z ekspozycjami. Czy muzeum kojarzy się tylko z powagą? A może ta rola ulega zmianie i myślimy o nim jak o miejscu rozrywki? Jakie wystawy są najczęściej odwiedzane przez zwiedzających? Jak powinny być zorganizowane różnego typu wydarzenia w muzeum, aby przyciągały więcej turystów? Powaga, a może śmiech dominuje w dzisiejszej przestrzeni muzealnej? Na te i inne pytania chcemy poszukać odpowiedzi podczas tegorocznego spotkania, a także sformułować postulaty dotyczące wspólnego kierunku działań.

 

Dodatkowe informacje dotyczące konferencji znajdziecie Państwo w załącznikach.

Formularz zgłoszeniowy

Zaproszenie