Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Baw się i ucz

Zagraj z rodziną w

 GRĘ TERENOWĄ

W zagrodzie, chałupie , dworze. Tajemnice wiejskiej architektury

Odnajdź w terenie detale architektoniczne różnych obiektów i odgadnij hasło.

Zdobądź tytuł ODKRYWCY HISTORII

oraz okolicznościową pieczątkę na dyplomie.

Możesz bawić się na czas lub w ramach zwykłego zwiedzania.

Zestaw kosztuje tylko 2 zł.

To naprawdę fajna zabawa! Powodzenia!!!

 

Gra jest ciekawą propozycją pozwalającą zwiedzać skansen w sposób niekonwencjonalny. Rozwija spostrzegawczość i zmysł orientacji, dostarcza pozytywnych emocji. Aby wziąć w niej udział, uczestnik musi zaopatrzyć się w zestaw startowy dostępny w kasach muzeum: folder oraz pamiątkowy Dyplom Odkrywcy Historii. Folder zawiera mapę terenu ekspozycji muzealnej wraz z legendą, a także oznaczone literami zdjęcia ukazujące detale architektoniczne obiektów. Zadaniem uczestników jest pokonanie trasy przedstawionej na mapie, odnalezienie detali widocznych na zdjęciach, przyporządkowanie litery zdjęcia do numeru zagrody i odgadnięcie hasła. Aby odnaleźć właściwy element, należy dokładnie przyjrzeć się obiektom wchodzącym w skład danej zagrody lub zespołu architektonicznego. Grę można przeprowadzić na czas (uczestnicy muszą pokonać trasę i prawidłowo odgadnąć hasło w jak najkrótszym czasie) lub podczas zwiedzania ekspozycji własnym tempem. Nagrodą a zarazem pamiątką jest Dyplom Odkrywcy Historii w formie kolorowej widokówki, opatrzony pieczątką okolicznościową muzeum. Gra jest znakomitym przykładem edukacji przez zabawę. Dzięki szukaniu detali uczestnik łatwiej i na dłużej zapamiętuje zarówno obiekty prezentowane w Muzeum jak i samą wizytę. Gra nie wymaga wcześniejszej rezerwacji.

 

 

 

 

 

Zachęcamy też do skorzystania z innych form aktywności podczas pobytu.

 

Dla młodych odkrywców folkloru Mazowsza przygotowaliśmy wyjątkowy przewodnik. Wraz z Plonkiem zajrzą do chałup wiejskich, dworów, galerii rzeźby i powozowni. Przyjrzą się zwyczajom i obrzędom ludowym, odkryją tradycyjne ozdoby i codzienne prace. Na ponad 30 stronach dzieci znajdą łamigłówki, kolorowanki i zadania, a także najważniejsze pojęcia związane z tradycją i obrzędowością mazowiecką.

 

Dla młodych przyrodników przygotowaliśmy zeszyt z zadaniami do wspólnego wykonania podczas wypoczynku w parku dworskim zlokalizowanym w pobliżu dworu z Bojanowa. Zeszyt zawiera zagadki oraz zadania do wykonania w terenie. Dzięki nim uczestnicy nauczą się rozróżniać drzewa rosnące w parkach i lasach. Poznają też budowę kwiatów i owoców wybranych gatunków drzew i krzewów, różnice w budowie liści drzew liściastych i iglastych, a nawet techniki pomiaru wysokości drzew. Na ścieżce edukacyjnej w parku dworskim ustawione są tabliczki ułatwiające wykonywanie zadań.