Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Nowa lekcja

 

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza do udziału w nowej lekcji muzealnej. Skarby pszczelej rodziny. Od miodu do wosku to propozycja skierowana do osób w każdym wieku. Lekcja przybliża życie pszczół, ich pracę, sposoby powstawania miodu, wosku i innych produktów pszczelich.

Zajęcia mają charakter warsztatowy. Ich uczestnicy poprzez zabawę oraz ciekawą pogadankę poznają najważniejsze pojęcia związane z pasiecznictwem dawniej i dziś, narzędzia niezbędne do pracy w ulu, zgłębiają właściwości oraz zastosowanie poszczególnych pszczelich produktów. Zdobywają też wiedzę na temat tradycji, najważniejszych świąt i porzekadeł pszczelarskich a także świętych patronów opiekujących się pszczelarzami. Przekazywane treści dostosowane są do indywidualnych potrzeb i możliwości odbiorców. Podczas trwania lekcji osoby biorące w niej udział siedzą przy stołach w kształcie komórki plastra. W części praktycznej zajęć odlewają własne świece z pszczelego wosku  w specjalnych formach. Świeczki mają rozmaite kształty, dostosowane do okresu, w jakim odbywają się warsztaty a także aktualnie prezentowanej we wnętrzach izb chłopskich wystawy.

Serdecznie zachęcamy do udziału w zajęciach szczególnie w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. Własnoręcznie odlana świeczka w kształcie aniołka, choinki czy gwiazdy stanowić będzie doskonały prezent gwiazdkowy, bądź niepowtarzalną dekorację wigilijnego stołu.

 

Warsztaty prowadzone są przez cały rok.

Czas trwania zajęć: ok. 1 godzina

Przedział wiekowy: przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, osoby dorosłe i emeryci

Liczba uczestników: min. 15 osób, maks. 24 osoby

Cena: 14 zł /osoba

 

Zajęcia możliwe dzięki dofinansowaniu zadania „Zakup akcesoriów oraz wyposażenia sali do nowej lekcji warsztatowej Skarby pszczelej rodziny. Od miodu do wosku z budżetu Województwa Mazowieckiego.