Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Otwarcie sezonu

W poniedziałek 8 czerwca, podczas rejsu „Darem Mazowsza” miało miejsce symboliczne otwarcie sezonu turystycznego na Mazowszu. Marszałek województwa Adam Struzik oraz dyrektorzy mazowieckich instytucji kultury przekonywali, że tegoroczne wakacje warto wykorzystać na poznawanie regionu.

Ostatnie miesiące pokazały, że plany wakacyjne mogą ulec zmianie nawet w ostatniej chwili, a nadchodzące lato będzie inne niż poprzednie. Większość Polaków deklaruje też, że zamierza spędzić ten czas w kraju. Władze województwa zachęcają więc, by przynajmniej część urlopu zaplanować w bliskiej okolicy. -Warto spędzić urlop czy weekend w regionie ciekawym i otwartym, w którym znajdziemy i Wenecję Mazowsza w klimatycznym Pułtusku i mazowieckie Mazury na Pojezierzu Gostynińskim. Miłośnicy natury zachwycą się u nas malowniczymi krajobrazami. Wystarczy zobaczyć meandry Liwca, zachód słońca w skansenie w Sierpcu czy pospacerować w jednej z mazowieckich puszcz. – przekonywał Marszałek.

Kampania promująca wypoczynek weekendowy i wakacyjny na Mazowszu jest skierowana do osób lubiących aktywne spędzanie czasu w gronie przyjaciół i rodziny, ceniących również zdrowe i pyszne jedzenie. Promuje walory przyrodnicze regionu oraz perły dziedzictwa kulturowego i historycznego w myśl założenia opierającego się na doświadczaniu Mazowsza zmysłami w obszarach: smaku, podróży i designu. Kampania sygnowana jest logiem regionu „Mazowsze, serce Polski” a w mediach społecznościowym działania będą widoczne pod hashtagiem #modanamazowsze.

Podczas oficjalnego otwarcia sezonu turystycznego, dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej Jan Rzeszotarski zachęcał do wizyty w sierpeckim skansenie. – Prawie wszystkie nasze obiekty w skansenie są już otwarte, po tej przymusowej kwarantannie. Zapraszamy do zwiedzania indywidualnego, np. rodzinnego. Mamy wiele atrakcji dla najmłodszych. nasz skansen to prawie 60 hektarów przestrzeni. Jest więc gdzie spacerować i co zwiedzać.

Po zwiedzaniu, w otoczeniu pięknych krajobrazów warto przysiąść w karczmie Pohulanka, gdzie na turystów czeka chociażby wielka kromka chleba ze smalcem i ogórkiem, a także inne staropolskie jadło. Zachęcamy więc, by już dziś sięgnąć po mapę i zaplanować nadchodzące tygodnie odkrywając uroki Mazowsza.