Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Skansen cudem

 

 Muzeum Wsi Mazowieckiej zostało laureatem II edycji plebiscytu miesięcznika „National Geographic Traveler” 

7 nowych cudów Polski.

 

Przed wakacjami miesięcznik “National Geographic Traveler” po raz drugi ogłosił plebiscyt na 7 nowych cudów Polski. O wejście do grona “cudownej siódemki” starały się 32 miejsca z całej Polski, których kandydatury zostały wytypowane przez samorządy, regionalne organizacje turystyczne i lokalnych patriotów. Kandydaturę Muzeum w Sierpcu zgłosił Urząd Marszałkowski w Warszawie.  Sędziami w tej rozgrywce byli czytelnicy Travelera oraz turyści odwiedzający nominowane miejsca, którzy swoje głosy oddawali drogą sms-ową od 25 czerwca do 30 września.

Ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów odbyło się 23 października w Warszawie podczas uroczystej gali podsumowującej II edycję plebiscytu. Prowadząca spotkanie Redaktor Naczelna “National Geographic Traveler” Martyna Wojciechowska, podkreślała, że celem tego plebiscytu jest pokazanie, że  nie tylko dalekie, egzotyczne krainy są atrakcyjne turystycznie, ale także w Polsce mamy wiele pięknych i fascynujących miejsc zasługujących na szczególną uwagę.

Dzięki Państwa głosom Muzeum Wsi Mazowieckej w Sierpcu znalazło się na liście 7 nowych cudów Polski.  Dyplom potwierdzający to niezwykle ważne wyróżnienie z rąk Pani Martyny Wojciechowskiej odebrali dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Jan Rzeszotarski oraz Paweł Cukrowski, dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie.

Obok Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu w gronie laureatów znalazły się także:  Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar w Poznaniu, Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Fort Gerharda w Świnoujściu, Uzdrowisko Termalne Uniejów, Zamek Czocha i Jezioro Jeziorak.

Wszystkim, którzy oddali głos na sierpecki skansen serdecznie dziękujemy!