Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Konkursy i projekty rekomendowane przez MWM w Sierpcu

 

W dniach 24-25 październik w Jadwisinie pod Warszawą odbędzie się konferencja pt. „Mazowieckie Forum Turystyki Kulturowej” zorganizowana przez Fundację na rzecz Wielkich Historii . Głównym celem Forum jest stworzenie warunków do rozwoju kompetencji osób zajmujących się lokalną tradycją, kulturą i historią w małych miejscowościach oraz wsiach położonych na terenie województwa mazowieckiego.

Polacy są coraz bardziej aktywni turystycznie – wzrost podróży krajowych to około 5 % rok do roku (według Ministerstwa Turystyki i Sportu, 2018). Na szczególną uwagę zasługują badania prowadzone przez Polską Organizację Turystyczną, które dowodzą, że wśród osób uprawiających turystykę krajową najczęściej wskazywaną formą aktywności jest zwiedzanie i obcowanie z kulturą (34%). Chcemy tak zdefiniowanej potrzebie jeszcze bardziej wyjść naprzeciw dlatego organizowane przez nas Forum będzie okazją do wzbogacenia i podniesienia poziomu oferty turystyki kulturowej, w tym szczególnie etnicznej, w której dominuje motyw poznawczy połączony często z celami edukacyjnymi i rekreacyjnymi.

 

Głównym celem Mazowieckiego Forum Turystyki Kulturowej jest zatem stworzenie warunków do rozwoju kompetencji osób zajmujących się lokalną tradycją, kulturą i historią w małych miejscowościach oraz wsiach położonych na terenie województwa mazowieckiego. Udział w Forum dedykowany jest przede wszystkim przewodnikom lokalnym, animatorom, edukatorom i nauczycielom działającym w małych miejscowościach na terenie województwa mazowieckiego. Odbiorców naszego zadania pragniemy wyposażyć w wiedzę i umiejętności w obszarze prowadzenia działań w zakresie turystyki kulturowej, a w szczególności etnicznej.

Planujemy również wydanie w postaci cyfrowej publikacji zawierającej opis dobrych praktyk z dziedziny turystyki etnicznej i opracowanie rekomendacji na przyszłość.

 Podczas tegorocznego Mazowieckiego Forum Turystyki Kulturowej chcemy poruszyć również aspekt odkrywania historycznego dziedzictwa bitwy warszawskiej 1920 roku i aktywnego upamiętnienia jej przyszłorocznej setnej rocznicy. Podczas organizowanych spotkań, warsztatów i dyskusji zrodzą się atrakcyjne nowatorskie pomysły na nowe formuły działań lokalnych a także na poszerzenie oraz podniesienie jakości oferty turystyki kulturowej.

Więcej informacji na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/662633454258930/

 

 

W sprawie pytań zapraszamy do kontaktu:

 

Justyna Dominiak

 

Koordynator projektów

 

Fundacja na rzecz Wielkich Historii

 

justyna@wielkiehistorie.pl

 

tel. 511 101 104

 

  _________________________________________________________________________________________________________________________________________

AKCJA „KOLEJĄ DO KULTURY” – promocyjne ceny biletów wstępu dla pasażerów Kolei Mazowieckich

 

                             

 

Akcja „Koleją do Kultury” ma na celu zachęcenie do odwiedzania mazowieckich instytucji kultury. Akcja trwa do 31 grudnia 2019r. W ramach akcji pasażerowie Kolei Mazowieckich  będą mogli skorzystać z atrakcyjnych zniżek na bilety wstępu do muzeów, spektakle, wystawy czy wydarzenia kulturalne.

 

Ze zniżki może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg KM – zarówno w kasie biletowej, jak również u kierownika pociągu. Bilet może być kartonikowy, ale też zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu.

Na skorzystanie ze zniżkowego biletu do instytucji kultury pasażerowie mają czas do 30 dni po upływie terminu ważności biletu na pociąg. Każdy rodzaj biletu może być podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek – jednorazowy, okresowy, czy też zakupiony w ofercie specjalnej. Akcja dotyczy także biletów na pociągi  „Dragon” i „Słoneczny”. Nie biorą w niej udziału jedynie bilety ZTM i WKD zakupione w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.

Do akcji przystąpiło trzynastu partnerów z całego Mazowsza. Każdy z  partnerów akcji przygotował specjalne rabaty. Warszawskie instytucje – Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Niepodległości i Stacja Muzeum oraz Muzeum  im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, oferują bilet normalny w cenie ulgowego. W Teatrze Polskim w Warszawie dostaniemy 15 proc. zniżki na bilety normalne i ulgowe, a Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zwiedzimy z 20-procentową zniżką. Z biletem KM Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina w Sannikach odwiedzimy z 40-procentową zniżką, a Muzeum Sportu w Warszawie bezpłatnie. W Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie otrzymamy bilet normalny za pół ceny, zaś w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu każdy bilet kupimy za 3 zł. Zniżkę przygotował także Teatr Dramatyczny w Płocku, gdzie bilet normalny na spektakle własne teatru kupimy w cenie ulgowego.

Listę partnerów akcji można znaleźć na stronie internetowej Spółki KM oraz na stronie poświęconej akcji: www.dokultury.mazowieckie.com.pl, w spotach emitowanych w pociągach KM, a także na plakatach i ulotkach promujących akcję. Regulamin akcji „KOLEJĄ DO KULTURY” jest dostępny w siedzibie KM, na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl oraz w siedzibie partnerów akcji promocyjnej.

Warto zaplanować wycieczkę jednym z pociągów Kolei Mazowieckich i połączyć ją ze zwiedzaniem Mazowsza, które kryje wiele atrakcji.

 

Cennik biletów wstępu do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – skansen

dla uczestników Akcji promocyjnej KOLEJĄ DO KULTURY*

Lp.

Rodzaj biletu wstępu

Cena regularna

Cena dla uczestników Akcji promocyjnej KOLEJĄ DO KULTURY*

1.

Bilet ulgowy – dzień powszedni

8,00

8,00

2.

Bilet normalny – dzień powszedni

13,00

12,00

3.

Bilet ulgowy – niedziele i święta od maja do końca września

13,00

10,00

4.

Bilet normalny – niedziele i święta od maja do końca września

18,00

14,00

 *Akcja trwa do 31 grudnia 2019 r. Ze zniżki może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg KM – zarówno w kasie biletowej, jak również u kierownika pociągu. Bilet może mieć formę kartonikową,  zakodowaną na Karcie Mazowieckiej lub może być zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu. Na skorzystanie ze zniżkowego biletu do instytucji kultury pasażerowie mają czas do 30 dni po upływie terminu ważności biletu na pociąg. Każdy rodzaj biletu może być podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek – jednorazowy, okresowy, czy też zakupiony w ofercie specjalnej. Akcja dotyczy także biletów na pociągi  „Dragon” i „Słoneczny”. Nie biorą w niej udziału jedynie bilety ZTM i WKD zakupione w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI !

 

ARCHIWUM REKOMENDACJI