Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Informacje dla nowożeńców

Drodzy Nowożeńcy!

          Ślub jest szczególnym dniem, niezapomnianą chwilą dla dwojga zakochanych i bliskich sobie ludzi.   Dlatego przygotowaliśmy ofertę, która sprawi, że będzie wyjątkowy i niepowtarzalny.  

          •     Ślub w  kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego z 1744 roku

Istnieje możliwość organizowania ceremonii ślubnej w urokliwym drewnianym XVIII – wiecznym  kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego z Drążdżewa, znajdującym się na terenie skansenu. 

Wysokość opłaty z tytułu najmu Kościoła z Drążdżewa w celu organizacji ślubu wynosi 1000 zł.

Wysokość opłaty z tytułu najmu Kościoła z Drążdżewa w celu organizacji innych uroczystości wynosi 400 zł.

            •   Zdjęcia w skansenie
Zdjęcia ślubne pozostają pamiątką na całe życie. Malowniczy pejzaż dawnej wsi pozwala uchwycić ten wyjątkowy moment.  Drewniane, kryte strzechą chaty, urokliwe ławeczki, pola z łanami zbóż, kapliczki, ogródki pełne kwiatów, staw położony w parku dworskim – to miejsca, w których pomysłów na zdjęcia z pewnością  nie zabraknie.  Prosimy jednak, by podczas wykonywania zdjęć nie zmieniać położenia i ustawienia przedmiotów czy sprzętów. Są one elementami ekspozycji i tworzą pejzaż dawnej wsi.
Wykonanie zdjęć na terenie skansenu jest możliwe po wykupieniu biletów wstępu, w godzinach otwarcia Muzeum. Na godzinę przed zamknięciem Muzeum kasa nie prowadzi sprzedaży biletów.

          •    Wynajem  sali
Proponujemy  Państwu wynajęcie stylowej, eleganckiej sali na przyjęcie weselne, gdzie młoda para wraz z gośćmi spędzi niezapomniane chwile. Dla młodej pary oferujemy gratis apartament  z łożem małżeńskim.
Sala o pow. 325 m2 jest wyposażona jest w klimatyzację i zaplecze kuchenne. Może pomieścić 150 osób, pozostawiając przy tym dość miejsca na część taneczną. Stylowe wnętrze umożliwia tworzenie aranżacji dostosowanych do potrzeb gości, regulację oświetlenia oraz ustawienia stołów i krzeseł w dowolnych konfiguracjach.
Istnieje także możliwość wynajęcia sali na poprawiny.
Szczegółowe informacje można uzyskać w recepcji pod nr telefonu 24 275 28 83, wew. 233.

          •    Wynajem  powozu lando do ślubu
By temu wyjątkowemu dniu towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera mogą Państwo skorzystać z powozu zaprzężonego w parę koni, który zawiezie was na uroczystość ślubną. Przejazd powozem możliwy jest tylko na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Cena wynajmu powozu lando wynosi 250 zł za godzinę.