Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu – lekcje – 0-III

1. Program edukacyjny pt. „Od znachora do doktora”

Przedział wiekowy – klasy I-VI szkoły podstawowej

Od zarania swego istnienia człowiek obcował z bólem i chorobami, które nękały go z różnych powodów. Nigdy też nie brakowało ludzi wrażliwych i empatycznych, pragnących chorym ulżyć w cierpieniu.

Program edukacyjny„Od znachora do doktora” w zwięzłej formie nawiązuje do historii lecznictwa, skupiając się na trudnej pracy prowincjonalnego lekarza z przełomu wieku XIX i XX. W historycznym gabinecie lekarskim, z pocz. XX w. poznamy postać miejscowego lekarza Antoniego Wolskiego, który poświęcił całe swoje pracowite życie mieszkańcom Bieżunia. Uczestnicy lekcji zobaczą w jakich warunkach pracował, jakich używał sprzętów i narzędzi. Dowiedzą się, do czego służyły niektóre z nich, jak wyglądały i jak działały. Wykład ilustrowany planszami.

W ramach zajęć warsztatowych proponujemy dzieciom zabawę w doktora. Będziemy uczyć się nakładania opatrunku tamującego krew, bandażowania kończyn i głowy. W ramach podsumowania lekcji każde dziecko otrzyma dwie ilustracje przedstawiające gabinet lekarski dawniej i dziś oraz diagram. Zadaniem dzieci będzie wskazanie różnic i wpisanie ich w diagram. Obrazki będzie można pokolorować.

Oferta aktualna przez cały rok

Czas trwania: 45 min.

Liczba uczestników: maksymalnie 25 osób

Cena: 7 zł /osoba

ZAPRASZAMY!