Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Pikniki

Rozległy teren skansenu to oryginalne i doskonałe miejsce na organizację pikników firmowych i imprez integracyjnych. Usytuowana w otulinie rzeki Sierpienicy polana zapewnia kameralną atmosferę sprzyjającą integracji pracowników i dobrej zabawie. Posiada zaplecze techniczne pozwalające na organizację zarówno niewielkich spotkań integracyjnych, jak i dużych firmowych imprez plenerowych. Położenie polany w ustronnym miejscu i chroniony teren skansenu uniemożliwiają pojawienie się na imprezie obcych osób.  Impreza integracyjna lub piknik firmowy w skansenie  stwarzają niepowtarzalną okazję do obcowania z tradycją i folklorem Mazowsza.

CZYM DYSPONUJEMY?
Zaplecze polany stanowią: zadaszona wiata na 300 miejsc, stoły i ławki, zadaszone ognisko, budynek gospodarczy, scena do tańca, plac zabaw dla dzieci i nowoczesne sanitariaty. W przypadku większej liczby uczestników wynajmujemy namioty i parasole. Dysponujemy także własnym profesjonalnym nagłośnieniem i sprzętem audio-video umożliwiającym zabawę przy muzyce mechanicznej (CD, mp3).

JAKIE ATRAKCJE PROPONUJEMY?
•    Zwiedzanie skansenu – ponad 80 obiektów dużej i malej architektury stanowiących wizytówkę ludowego budownictwa od końca XVII w. do lat 50 – tych XX w.
•    Przejażdżkę wozem konnym, z którego można podziwiać malowniczą panoramę dawnej wsi, park dworski czy obiekty tworzące kompleks muzealno – wystawienniczy
•    Ciekawe pokazy rzemiosła wiejskiego prowadzone przez twórców ludowych (kowalstwo, plecionkarstwo, papieroplastyka), a także dawnych wiejskich zajęć codziennych: ubijanie masła w kierzance połączone z degustacją z wiejskim chlebem czy międlenie lnu
•    Oprawę muzyczną imprezy przez wiejską kapelę ludową
•    Dla osób z poczuciem humoru – konkursy i zabawy z nagrodami (m.in. przeciąganie liny, rzut wałkiem, wiązanie krawatów, konkursy taneczne, konkursy wiedzy o firmie i wiele innych)
•    Przygotowanie i obsługę ogniska
•    Przejażdżki w siodle dla uczestników imprezy

CATERING
Obsługę cateringową imprezy zapewnia Organizator pikniku. Istnieje możliwość zamówienia cateringu w Muzeum u ajenta karczmy POHULANKA (potrawy regionalne i na zamówienie) – Zofii Stelmańskiej (tel. 603 063 545) lub przez firmę zewnętrzną wynajętą przez Organizatora pikniku

OPRAWA MUZYCZNA:
O rodzaju oprawy muzycznej decyduje Organizator pikniku. W zależności od charakteru imprezy proponujemy oprawę w wykonaniu wiejskiej kapeli ludowej wynajętej przez Muzeum lub zabawę przy muzyce mechanicznej. Istnieje jednak możliwość wynajęcia przez Organizatora pikniku dowolnego wykonawcy.

INNE ATRAKCJE
Rozległy teren polany (ok. 1 hektara) pozwala na zestawienie dodatkowych sprzętów, urządzeń czy stoisk  wynajętych przez Organizatora pikniku (np. dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, karuzele, itp.)

OBSŁUGA TECHNICZNA
Obsługę techniczną imprezy zapewnia Muzeum.
Obsługa techniczna obejmuje: przygotowanie terenu polany, rozstawienie sprzętu piknikowego (stoły, ławki, namioty, parasole, itp.), sprzątanie wiaty, sanitariatów i terenu polany w trakcie i po zakończeniu imprezy, wywóz śmieci.

KOSZT ORGANIZACJI PIKNIKU
Koszty kalkulujemy indywidualnie w zależności od liczby uczestników, czasu trwania i programu imprezy.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat Muzeum  
od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 – 15.00
Tel./fax : 24 275 28 83, 24 275 58 20, wew. 200
e-mail: skansen@mwmskansen.pl