Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Zwiedzanie Muzeum

Zwiedzanie skansenu odbywa się indywidualnie. Wstrzymane zostaje świadczenie następujących usług: zwiedzania z przewodnikiem i audioprzewodnikiem, organizowania imprez plenerowych, zajęć edukacyjnych, ogniska, przejażdżek konnych oraz zaprzęgiem konnym.

W celu ograniczenia zagrożenia zakażeniem oraz dostosowania zasad zwiedzania do powszechnie obowiązujących przepisów prawa, w okresie stanu epidemii wywołanego rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, wprowadzamy szczególne zasady zwiedzania:

1)      obowiązek zakrywania ust i nosa;

2)      obowiązek zachowania odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie;

3)      zakaz przemieszczania się małoletniego do ukończenia 13. roku życia bez opieki osoby dorosłej;

4)      w pomieszczeniach poszczególnych obiektów może przebywać tylko jedna osoba zwiedzająca, z wyłączeniem osób uprawnionych [patrz: Regulamin określający szczególne zasady zwiedzania Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – skansen];

5)      przed wejściem do każdego obiektu, w którym jest udostępniona do zwiedzania ekspozycja, każda osoba zobowiązana jest użyć środek do dezynfekcji rąk, który jest zapewniany przez Muzeum;

6)      Zwiedzający są zobowiązani do bezwzględnego stosowania się do graficznych i tekstowych instrukcji, zakazów oraz poleceń umieszczonych na terenie skansenu, w tym: oznaczeń kierunku ruchu, wejść i wyjść, zachowania odległości, zakazów dotykania eksponatów i powierzchni.

Zachęcamy do zwiedzania ekspozycji muzealnych z publikacją „Przewodnik”, która będzie miłą pamiątką z pobytu w Muzeum, a także, jeśli to możliwe, do korzystania z elektronicznych form płatności lub on-line.

Ratusz oraz Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu – oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej

w Sierpcu pozostają zamknięte do odwołania.

 

Bardzo dziękujemy za wyrozumiałość i życzymy przyjemnego zwiedzania.

 

Zachęcamy do spacerów po terenie skansenu z psem i kotem. Z uwagi na bezpieczeństwo zwierząt gospodarskich przebywających w zagrodach prosimy jednak, by Państwa przyjaciel był na smyczy, bądź w szelkach.

Nie ma możliwości wejścia do wnętrz ze zwierzakiem.

______________________________________________________________________________________________________________

 

Co warto wiedzieć planując zwiedzanie skansenu?

Dynamicznie rosnąca liczba turystów odwiedzających Muzeum przyczyniła się do wprowadzenia nowych rozwiązań zwiększających dostępność  ekspozycji muzealnych. Co więc warto wiedzieć planując zwiedzanie skansenu?

  • Podstawą wejścia do skansenu jest posiadanie ważnego biletu wstępu oraz kolorowej opaski na  rękę upoważniającej  do wielokrotnego  przekraczania bramy Muzeum w danym dniu.
  • Karnet,  voucher lub zaproszenie trzeba będzie wymienić w kasie Muzeum na ważny bilet wstępu.

 

Turystom indywidualnym Muzeum proponujemy następujące formy zwiedzania:

 

  • Zwiedzanie ekspozycji z publikacją „Przewodnik”

Publikacja zawiera opisy obiektów wraz z charakterystyką miejsc, z których zostały przeniesione do Muzeum. Przybliża również wystawy czasowe prezentowane w poszczególnych miesiącach. Treść wzbogacają  barwne fotografie, szkice oraz mapy. Przewodnik jest miłą pamiątką z pobytu w Muzeum.

   Cena publikacji: 10,00 zł

 

  • Zwiedzanie bez przewodnika

W okresie od kwietnia do końca września można zwiedzać wnętrza obiektów tworzących ekspozycję muzealną. Zwiedzanie ma charakter spacerowy. 


Zapraszamy i życzymy miłych wrażeń.