Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Centrum kulturalno-rekreacyjne w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

 

INFORMACJE O PROJEKCIE

REALIZACJA PROJEKTU

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROJEKTU

Centrum Kulturalno – Rekreacyjne znajduje się na pięknym, zalesionym terenie, w bezpośrednim sąsiedztwie skarpy doliny rzeki Skrwy, z daleka od miejskiego zgiełku. Dogodna lokalizacja w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem oraz kameralną atmosferą sprawia, że inwestycja stanowi idealne miejsce do wypoczynku. Jest to oferta skierowana na potrzeby szeroko pojmowanego odbiorcy – zarówno do dzieci i młodzieży, osób dorosłych, turystów z kraju, jak i spoza granic Polski.

Centrum składa się z trzech członów funkcjonalnych: części hotelowej, części widowiskowo – konferencyjnej umożliwiającej organizację koncertów, imprez teatralno – muzycznych, szkoleń i konferencji oraz części rekreacyjno – rozrywkowej. Znajduje się tu także część gastronomiczna złożona z restauracji, kawiarni, baru i funkcjonalnego zaplecza gastronomicznego.

Centrum kulturalno – rekreacyjne z pewnością przyczyni się do umocnienia pozycji Sierpca na mapie turystycznej nie tylko Mazowsza, ale także kraju, a nawet Europy. Umożliwi organizację konferencji naukowych i szkoleń, a także imprez plenerowych na większą niż dotąd skalę. Wpłynie też na ofertę edukacyjno-rekreacyjną, która dzięki powstaniu nowych budynków będzie mogła ulec poszerzeniu.

9 czerwca 2015r. strony kontraktu podpisały protokół odbioru końcowego wykonania przedmiotu umowy i tym samym zakończono budowę Centrum kulturalno-rekreacyjnego na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

10 kwietnia 2015r. wszczęto procedurę wyboru Operatora zarządzającego Centrum kulturalno-rekreacyjnym w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.  Będzie on zarządzał kompleksem w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Wartość inwestycji, której wykonawcą jest Skanska, to 43 mln zł. W ramach przyznanego dofinansowania 85 proc. to środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-13, 14 proc. to dotacja budżetu państwa, natomiast 1 proc. pochodzi z budżetu woj. mazowieckiego.

Obiekt został udostępniony w październiku 2015 roku.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie

https://hotelskansen.pl/