Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Zadania dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Konserwacja szat liturgicznych, skansen w SierpcuZadanie pn. : “Konserwacja szat liturgicznych ze zbiorów Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu”

Celem zadania jest poddanie gruntownym pracom konserwatorskim w pracowni specjalistycznej siedmiu zabytkowych tkanin pochodzących z I poł. XX w. Jest to reprezentatywny zbiór szat liturgicznych pochodzących z terenu Mazowsza płockiego. W ten sposób Muzeum chce przywrócić obiektom właściwy stan zachowania, umożliwiający ekspozycję i udostępnienie tkanin szerszej publiczności.

Czytaj więcej…

 

Zadanie pn.: „Dostępność oferty kulturalnej Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu dla osób z niepełnosprawnościami”

Celem zadania jest zakup niezbędnego sprzętu do dostosowania oferty kulturalnej Muzeum do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej…

 

 

Projekt pn. “Zakup wyposażenia do pracowni konserwacji w Muzeum Wsi Mazowieckiej Sierpcu”

Celem zakupu nowego wyposażenia jest doposażenie obecnych pomieszczeń w niezbędne urządzenia do prowadzenia prac z zakresu konserwacji obiektów muzealnych z zakresu drewna, metalu, papieru, malarstwa czy tkanin.

Czytaj więcej…

 

 

Projekt “Rozbudowa ekspozycji plenerowych – budowa wsi przydrożnej na terenie MWM w Sierpcu – etap I dokumentacja”
 
Czytaj więcej…
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zakup kolekcji obrazów do dworu z Uniszek Zawadzkich realizowany w 2015 roku
 
Zadanie polegało na zakupie kolekcji obrazów do przygotowywanej ekspozycji wnętrz dworskich średniozamożnej rodziny ziemiańskiej z rejonu Mazowsza północno-zachodniego, z okresu po powstaniu styczniowym.
 
Czytaj więcej…