Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Szkółka jeździecka

DLA KOGO SZKÓLKA JEŹDZIECKA?

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu posiada konie własnej hodowli przystosowane do jazdy w siodle. Miłośnicy koni, którzy chcieliby zdobyć podstawowe umiejętności w zakresie jazdy konnej zapraszamy do nauki w szkółce jeździeckiej. Szkółka przeznaczona jest dla osób w każdym wieku i o różnym poziomie zaawansowania jeździeckiego. Zajęcia odbywają się na terenie skansenu, w odpowiednio przygotowanym padoku. Uczestnik wraz z jednym opiekunem zwolnieni są z opłat za bilety wstępu na teren Muzeum.

PROGRAM NAUKI
Podstawowy program nauki obejmuje 10 godzin zegarowych. Zdobycie umiejętności jeździeckich jest jednak uzależnione od predyspozycji uczestnika. Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy jeździectwa. Nauka obejmuje wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne m.in.: poznanie zasad bezpieczeństwa kontaktu z koniem, sposoby zakładania uprzęży, zasady dosiadania konia, utrzymanie równowagi, wykonywanie manewrów i panowanie nad koniem
Każde zajęcia rozpoczyna przygotowanie teoretyczne trwające ok. 30 minut, a następnie prowadzone są zajęcia praktyczne na padoku (ok. 30 minut).
Uczestnicy szkółki winni się zaopatrzyć w wygodny, niekrepujący ruchów strój.
Podczas zajęć uczestnik otrzymuje kamizelkę ochronną i toczek.  

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Osoby zainteresowane nauką w szkółce jeździeckiej prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny 24 275 28 83, wew. 213, bądź mailowy p.rzeszotarski@mwmskansen.pl.

ILE TO KOSZTUJE?

  • Godzina nauki z instruktorem -  30,00 zł. /osoba
  • Karnet na 10 godzin zegarowych – 200,00 zł./osoba