Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Ekipa “Dzień Dobry TVN” w skansenie

 

W Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbyło się nagranie reportażu dla programu „Dzień Dobry TVN” z udziałem Daviny Reeves, Miss Nowego Jorku z 2010 roku. Wizyta w skansenie stała się dla niej okazją do bliższego poznania mazowieckiego folkloru i realiów życia na dawnej wsi.

 

W jednym z wywiadów modelka wyznała, że chciała, by korona Miss stała się dla niej pewnego rodzaju furtką, by dała jej ona możliwość rozpoczęcia nowego życia. Nawet nie spodziewała się jak wielkie zmiany los dla niej szykuje. Niebawem bowiem poznała swojego przyszłego męża, Ireneusza Ciarę. „Kucharz terapeutyczny”, jak sam siebie określa, sprawił, że jej serce zabiło mocniej. Przed rokiem przyjechali do Polski. Od tej pory Davina zaczęła robić karierę w polskim show-biznesie. Występuje w programach telewizyjnych, gra w teatrze i pojawia się na scenie w charakterze konferansjerki. Zapragnęła też poznać i lepiej zrozumieć swą nową ojczyznę. Wraz z ekipą programu „Dzień Dobry TVN” przemierza nasz kraj w poszukiwaniu najciekawszych miejsc. Na jej trasie nie mogło zabraknąć przystanku w sierpeckim Muzeum. Spacerując po mazowieckiej wsi sprzed stu lat odkrywała ludową obyczajowość i codzienne prace gospodarzy. By jeszcze lepiej wczuć się w magiczną atmosferę tego miejsca przebrała się w tradycyjną czerwoną suknię, niebieski kubraczek i kolorową chustę, wzorowane na odświętnych strojach dawnych mieszkanek Ziemi Sierpeckiej. Następnie zakasała rękawy i ochoczo zabrała się do ubijania masła w kierzance, wyplatania wiklinowych koszy i ręcznego prania bielizny na tarze. Wsiadła też na wyłożony świeżo zżętą słomą wóz drabiniasty. Była to dla niej prawdziwa podróż w miejscu i czasie. Emisja reportażu nastąpi w jednym z wrześniowych wydań weekendowego Dzień Dobry TVN. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

                Ekipa z ciężkim sercem opuszczała skansen. Zabrali ze sobą piękne wspomnienia i wyjątkowy materiał filmowy, stanowiący zapis świata, który już przeminął, istniejąc jedynie na terenie ekspozycji muzealnej.