Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Realizacja programu “Skok na weekend” dla TVN Meteo Active

„Fitness w skansenie? Czemu nie!”

W Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu uprawiać można różne aktywności. Choć melancholijny nastrój odtworzonych tu wiejskich zagród i ogrodów kwiatowych skłania raczej do spacerów, to wśród zwiedzających nie brak osób poznających kulturę ludową dawnego Mazowsza z siodełka, czy przemierzających muzealną drogę z kijkami w ręku. Okazuje się jednak, że możliwości połączenia zwiedzania z dbaniem o kondycję jest znacznie więcej…

Udowodnili to autorzy programu „Skok na weekend”, którzy 8 maja odwiedzili skansen. Celem programu jest prezentacja najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych zakątków kraju. Prowadzący, Tomasz Wasilewski wraz z ekipą przybliżają ich największe atrakcje i podpowiadają, jak w sposób niebanalny oraz przyjemny spędzać w nich wolny czas. Poznają ich historię, rozmawia z tworzącymi je ludźmi i pokazują, że sport uprawiać można wszędzie. Potrzebna jest tylko odrobina dobrej woli i pomysłowość.

Podczas nagrania prezenter uczestniczył w pokazie wyrobu masła. Dowiedział się jaka śmietana najlepiej się ubija, jak wygląda i z czego składa się dawna kierzanka, a także w czym przechowywać gotową osełkę. Następnie realizatorzy przenieśli się do alei brzozowej przy zagrodzie z Ostrowa, gdzie przygotowany został bardzo nietypowy trening fitness. Pod okiem Katarzyny Dul z Fitness Klubu Step grupa sportowców wykonywała sekwencje ćwiczeń rozciągająco-siłowych. Muzealne plenery stanowiły doskonałe tło dla ich wyczynów.

Emisja materiału na antenie programu TVN Meteo Active została zaplanowana na  17 maja na godzinę 9.30.